هوافضا- علوم هوا فضا

معرفی آخرین دستاوردهای پژوهشگران در زمینه نقشه برداری در نمایشگاه مجازی

معرفی آخرین دستاوردهای پژوهشگران در زمینه نقشه برداری در نمایشگاه مجازی

به گزارش هوا فضا همزمان با آغاز به کار نمایشگاه نقشه برداری، دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان و مراکز دانشگاهی در نمایشگاه مجازی عرضه خواهد شد و فعالان این حوزه تا 10 اسفند ماه می توانند در جریان تحولات علمی این حوزه باشند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، یحیی جمور، دبیر علمی بیست و ششمین همایش و نمایشگاه ملی مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی؛ ژئوماتیک ۱۴۰۰ با اعلان اینکه این رویداد علمی در زمینه اطلاعات مکانی با شعار "اطلاعات مکانی، زیربنای توسعه اقتصادی کشور " برگزار شده است، اظهار داشت: این همایش از سال ۱۳۷۱ در دانشگاه تهران با حضور پژوهشگران داخلی و بین المللی انجام شد و تا حالا دستاوردهای قابل توجهی داشته است.
وی فراهم سازی زمینه مشارکت دستگاه های مختلف دولتی و بررسی راهکارهای استفاده از داده های مکانی در نظام مدیریت را از دستاوردهای برگزاری این همایش پس از ۲۵ دوره نام برد و اضافه کرد: این همایش محفلی برای ارتباط میان بخش های دولتی، خصوصی و دانشگاهی است.
جمور هدف از برگزاری این همایش را ایجاد فرصت مناسب برای تبادل نظر و ارائه تازه ترین یافته های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی متخصصان حوزه های مهندسی نقشه برداری دانست و افزود: در این دوره از همایش ۱۵۷ مقاله ارسال شد که بعد از انجام پروسه داوری ۶۲ مقاله برای سخنرانی و ۵۴ مقاله برای ارائه پوستر پذیرش شدند.
دبیر علمی بیست و ششمین همایش و نمایشگاه نقشه برداری اشاره کرد: برگزاری ۳ کارگاه آموزشی و ۲ میزگرد از دیگر برنامه های جنبی این رویداد است.
جمور با اشاره به برگزاری بخش نمایشگاهی این رویداد، اشاره کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا نمایشگاه ملی ژئوماتیک ۱۴۰۰ بصورت مجازی و سه بعدی از ۳ اسفند ماه تا ۱۰ اسفندماه سال ۱۴۰۰ میزبان فعالان و علاقه مندان علم نقشه برداری خواهد بود.
وی نمایشگاه ژئوماتیک را یکی از بزرگترین رویدادهای علمی و تخصصی در زمینه مهندسی نقشه برداری و ژئوماتیک در کشور توصیف کرد و افزود: این نمایشگاه جایگاهی برای تبادل اطلاعات و تعامل بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان دانش، اطلاعات، تجهیزات، خدمات و دستاوردهای مهندسی نقشه برداری و ژئوماتیک در بخش های دولتی و خصوصی است.
بگفته وی در این نمایشگاه در کنار شرکت کنندگان بخش دولتی، دانشکده های مهندسی نقشه برداری دانشگاه تهران، خواجه نصیرالدین طوسی و همین طور شهید بهشتی آخرین دستاوردهای خودرا در زمینه دانشگاهی دستاوردهای علمی دانش ژئوماتیک به نمایش خواهند گذاشت.1400/12/03
21:03:51
0.0 / 5
488
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا