هوافضا- علوم هوایی

150طرح تحقیقاتی و فناورانه علوم شناختی اجرا شد

150طرح تحقیقاتی و فناورانه علوم شناختی اجرا شد

ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی اعلام نمود یکصد و پنجاه طرح تحقیقاتی و فناورانه در سطح کشور اجرا شد.به گزارش هوا فضا به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری، به منظور ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی و درراستای تأمین نیازهای داخلی وکاهش میزان وابستگی، درسال های اخیر یکصد و پنجاه طرح تحقیقاتی و پژوهشی درحوزه های علوم شناختی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در مراکز علمی و تخصصی در سطح کشور اجرا و به اتمام رسیده است.
در هفده مرحله از فراخوان پشتیبانی از طرح های پژوهشی ازسوی این ستاد با هدف ترویج و توسعه دانش علوم شناختی و بهره مندی محققان، پژوهشگران و اساتید مراکز علمی و دانشگاهی در سطح کشور از چترهای حمایتی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، بیشتر از سیصد و بیست طرح مطالعاتی و تحقیقاتی زیر پوشش حمایت های این ستاد قرارگرفتند.
ازمجموع طرح های تحقیقاتی تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، تابحال یکصد و پنجاه طرح با برخورداری از حمایت های این ستاد به اتمام رسید و بیشتر از یکصد و هفتاد طرح دیگر در حال اجرا می باشد.
ساخت انواع دستگاههای تصویربرداری ازمغز، ثبت سیگنال های مغزی و تحریک مغزی همچون دستآورهای اجرای طرح های تحقیقاتی در امر تولید و ساخت فناوری های شناختی درکشور بشمار می آید.
ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی برای ترویج و ارتقای دانش درحوزه های علوم شناختی و فناورانه و هم پیشبرد اجرای طرح های تحقیقاتی در حال حاضر با بیشتر از یک هزار و پانصد تن از اساتید، محققان و متخصصان در۶۰ مرکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی در استانهای مختلف کشور همکاری و مشارکت دارند.
درسال جاری در هشت مرحله فراخوان، یکصد و شصت طرح تحقیقاتی توسط مراکز علمی و پژوهشی برای برخورداری ازچترحمایتی ستاد در زمینه های روانشناسی، فناورانه، نگاشت مغز، مدیریت، آموزش و پرورش، توانبخشی شناختی و علوم اعصاب ارائه شده است که بعضی از این طرح ها مصوب و در حال اجرا می باشد.
ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در جهت اهداف و سیاست های راهبردی خود می کوشد با پشتیبانی از طرح های پژوهشی فناورانه و استفاده از امکانات و ظرفیت های داخلی، فرصت ها و بسترهای لازم را برای ترویج و توسعه دانش علوم شناختی در کشور فراهم آورد و با تأمین نیازهای این حوزه، زمینه دستیابی به خودکفایی و کاهش وابستگی ها حاصل شود.


منبع:

1400/12/04
20:48:59
0.0 / 5
775
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا