هوافضا- علوم هوایی

طرح نوآورانه پژوهشگران دانشگاهی برای مساعدت با خودکفایی در تولید مواد اولیه دارویی

طرح نوآورانه پژوهشگران دانشگاهی برای مساعدت با خودکفایی در تولید مواد اولیه دارویی

طرح نوآورانه پژوهشگران دانشگاه امیرکبیر برای مساعدت با خودکفایی در تولید مواد اولیه دارویی بعنوان طرح برگزیده جشنواره ملی پژوهش های مسئله محور و کاربردی انتخاب و تقدیر گردید.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، طرح دکتر غلامرضا پازوکی دانشیار دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مهتاب مرادی دانشجوی دکتری دانشکده مهندسی شیمی این دانشگاه با عنوان «مطالعه تجربی و مدلسازی ترمودینامیکی جداسازی ترکیبات کایرال با بهره گیری از سامانه های دو فازی-آبی بر پایه حلال سبز» در زمره طرح های پژوهشی برگزیده نخستین جشنواره ملی پژوهش های مسئله محور و کاربردی قرار گرفت."
این طرح پژوهشی توانست از بین ۸۰ طرح کاندیدا شده در کارگروه تخصصی نفت و مهندسی شیمی عنوان طرح پژوهشی برگزیده در این جشنواره را کسب کند.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، این طرح، یک طرح نوآورانه در حوزه جداسازی انانتیومرهای داروهای کایرال با بهره گیری از یک سیستم ارزان، مقیاس پذیر و زیست سازگار است که جداسازی انانتیومرهای مطلوب این داروها و استفاده از فرم تک انانتیومر آنها بجای فرم راسمیک، علاوه بر فراهم کردن یک کنترل درمانی مناسب، کاهش عارضه های جانبی دارو و بهبود اثرگذاری، کمک شایان توجهی به صنعت داروسازی و خودکفایی کشور در حوزه تهیه و تولید مواد اولیه دارویی خواهدنمود.

جشنواره پشتیبانی از پژوهش های کاربردی و مسئله محور پارک فناوری پردیس امسال در امتداد نیل به هدف ارتباط دهی چالش ها و مسئله های زیست بوم نوآوری کشور و تحقیقات دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی و بمنظور بهره گیری از توان و ظرفیت بالقوه دانشگاه ها و تشویق متقاضیان به انجام تحقیقات و پروژه های کاربردی مورد نیاز شرکت های دانش بنیان، خلاق و واحدهای فناور اجرا شد. این جشنواره با محوریت پارک پردیس تهران و حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، معاونت علمی ریاست جمهوری و پژوهشگاه نیرو اجرا شد. در این جشنواره، طرح های پژوهشی و تجاری سازی شده از دانشگاه های سراسر کشور به رقابت پرداختند.
1400/12/07
19:59:54
0.0 / 5
536
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا