هوافضا- علوم هوایی

کوره موم زدا در صنعت ریخته گری بومی سازی شد

کوره موم زدا در صنعت ریخته گری بومی سازی شد

هوا فضا: یک شرکت دانش بنیان محصولی طراحی نموده است که در روش ریخته گری دقیق، موم زدایی قالب های سرامیکی را انجام می دهد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، محمد مهدی مقدم، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه کوره موم زدا دستگاهی است که در صنعت ریخته گری دقیق برای موم زدایی قالب های سرامیکی مورد استفاده قرار می گیرد، اظهار داشت: در روش ریخته گری دقیق بعدازاینکه قطعه مومی پوشش سرامیکی می گیرد، باید موم داخل پوسته سرامیکی بیرون برود تا پوسته سرامیکی بعنوان یک محافظ مذاب فلزی بتواند شکل قطعه را بسازد، برای خارج کردن موم داخل پوسته سرامیکی از این محصول استفاده می شود.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، وی افزود: این محصول به بهترین کیفیت و با راندمان بالا بدون ورود ناخالصی موم را خارج می کند تا قالب سرامیکی برای فرایند ذوب آماده شود. در این دستگاه علاوه بر خارج شدن موم از قالب سرامیکی پخت کامل آن هم صورت می گیرد که دارای کیفیت بالایی است.
مقدم، مصرف انرژی پایین، کارایی بالا برای بازیافت موم برای استفاده مجدد در دستگاه تزریق موم، کاهش هزینه های تولید و کم شدن ضایعات را از مزایای این دستگاه ذکر کرد و خاطرنشان کرد: این محصول بومی سازی و عمده تجهیزات آن داخل کشور ساخته شده و قیمت نمونه خارجی این دستگاه بیشتر از ۲۰۰ هزار دلار است که محصول داخلی کیفیت بالا و همینطور قیمت پایین تری دارد و تابحال چند دستگاه طراحی و ساخته شده است.
منبع:

1400/12/08
11:34:01
0.0 / 5
738
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا