هوافضا- علوم هوا فضا
معاون علمی رئیس جمهور:

باید سود شرکتهای دانش بنیان را از بازار دلار و طلا بیشتر نماییم

باید سود شرکتهای دانش بنیان را از بازار دلار و طلا بیشتر نماییم

به گزارش هوا فضا معاون علمی رئیس جمهور اظهار داشت: باید در پارک های علم و فناوری اکوسیستمی داشته باشیم که سود سرمایه گذار در آن از حضور در بازار دلار و سکه بیشتر شود.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، سورنا ستاری ظهر شنبه در شورای اداری خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار نمود: بنیان اکوسیستم نوآوری سرمایه گذاری بخش خصوصی است.
معاون علمی رئیس جمهور افزود: کشور در حوزه آموزش و پژوهش کم خرج نکرده است بنابراین در حالت طبیعی توقع داشتیم اثر آنرا در اقتصاد ببینیم؛ اما اگر اثر سرمایه گذاری در آموزش را در اقتصاد مشاهده نکردیم یعنی یک چرخ مشکل دارد چونکه اتصال به اقتصاد انجام نشده است.
وی اضافه کرد: باید در کشور زیست بومی ایجاد نماییم که بخش خصوصی در آن سرمایه گذاری کند.
ستاری بیان نمود: پارک های علم و فناوری زیرساختی فراهم می آورد تا بخش خصوصی در آن سرمایه گذاری کند؛ این ساختار می تواند یک کودک با یک ایده را به تیم، شرکت نوپا و شرکت بزرگ تبدیل کند و تفاوت شهرک صنعتی و پارک در همین مبحث است.
معاون علمی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با پول دولت نمی توانیم محصول خوبی به دست مردم دهیم؛ پژوهش دولتی مثل کارخانه سازی دولتی بی نتیجه است.
وی ضمن اشاره به نوپا بودن دانشگاه های خراسان شمالی، اضافه کرد: دانشگاه نوپا حسن هایی دارد که یکی از آن موارد پیشگیری از اشتباهات گذشته و عدم تکرار آن است.
ستاری اظهار داشت: آموزشی که فارغ التحصیل را به فکر استخدامی می اندازد، اشکال دارد بنابراین دولت باید در زیرساخت ها به سرمایه گذار کمک نماید اما پلت فرم ها به دست بخش خصوصی باید شکل بگیرد.
معاون علمی رئیس جمهور تصریح کرد: باید پارک علم و فناوری خراسان شمالی به سمتی برود که سرمایه گذاری بخش خصوصی را توسعه دهد و مشکلات استان را توسط آن شرکت حل کند.
وی اضافه کرد: در اقتصاد دانش بنیان پول معیار پنجم است چونکه اساساً کسب و کاری که به دلیل بی پولی شکست بخورد، دانش بنیان محسوب نمی گردد.
ستاری اظهار داشت: باید در پارک های علم و فناوری اکوسیستمی داشته باشیم که سود سرمایه گذار در آن از حضور در بازار دلار و سکه بیشتر شود.
وی در پایان اظهار داشت: موجودی صندوق پژوهش و فناوری خراسان شمالی به شدت پایین است؛ همینطور از مسؤلان می خواهیم الحاق زمین مورد احتیاج به پارک علم و فناوری تسریع شود.


منبع:

1400/12/17
11:16:14
0.0 / 5
997
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا