هوافضا- علوم هوایی

مأموریت های کلیدی پژوهشگاه فضایی در سال ۱۴۰۱

مأموریت های کلیدی پژوهشگاه فضایی در سال ۱۴۰۱

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به اینکه پژوهشگاه تابحال نمونه های بسیار موفقی از سرریز دانش فضایی به سایر صنایع را به معرض نمایش گذاشته است، تاکید کرد: در سال جدید هم این مورد بعنوان یک مأموریت کلیدی پیگیری خواهد شد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران از همکاران مجموعه پژوهشگاه فضایی، خواست تا در سال ۱۴۰۱ با عزمی راسخ و همتی مضاعف در عرصه کاری ظاهر شوند و با به ثمر رساندن پروژه های جاری، قدم های مؤثری در پیشبرد اهداف بخش فضایی بردارند.
صمیمی ضمن اشاره به این که خیلی از پروژه های جاری پژوهشگاه مراحل انتهایی خویش را طی می کنند، اظهار داشت: انتظار می رود با تاکید بر تلاش متخصصان جوان پژوهشگاه، این پروژه های ملی امسال طبق زمان بندی های مقرر به پایان رسیده و خروجی های حاصل، تحویل بخش فضایی کشور شوند.
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با تاکید بر اهمیت زیرساخت های آزمایشگاهی در پیشبرد اهداف بخش فضایی، ارتقای زیرساخت های موجود را از دیگر مأموریت های مهم پژوهشگاه امسال دانست و تصریح کرد: نگاه پژوهشگاه به زیرساخت های آزمایشگاهی موجود، یک نگاه ملی است و در این راه تلاش شده تا خدمات آزمایشگاهی باکیفیتی به بازیگران بخش فضایی عرضه شود. تکمیل تجهیزات و بسترهای تست بخصوص در حوزه پیشرانش فضایی، یکی از مأموریت های اصلی پژوهشگاه در سال ۱۴۰۱ خواهد بود.
به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی، صمیمی همینطور به اهمیت استفاده از توان علمی دانشگاه در پیشبرد اهداف فضایی اشاره نمود و اظهار داشت: دانش فضایی در کشور ریشه های عمیقی در دانشگاه ها دارد و آنچه سبب شده صنعت فضایی با وجود همه تحریم ها و مشکلات، بعنوان یک صنعت پیشرو ظاهر شود، تعاملات خیلی خوب این صنعت با دانشگاه است. به منظور بهره گیری بیشتر از پتانسیل موجود در دانشگاه برای رفع نیازهای دانش بخش فضایی در آینده، حدود ۳۰ مساله و چالش آینده بخش فضایی احصاء شده و بزودی به منظور انتخاب مجریان مناسب، در سایت پژوهشگاه فراخوان خواهد شد.
وی ضمن اشاره به اهمیت توجه به سرریز دانش فضایی به سایر صنایع، اظهار داشت: رئیس جمهور هم در بازدیدی که از نمایشگاه صنعت فضایی داشت، بر این مورد تاکید کرد. پژوهشگاه فضایی ایران تابحال نمونه های بسیار موفقی از سرریز دانش فضایی به سایر صنایع را به معرض نمایش گذاشته است و در سال جدید هم این مورد را بعنوان یک مأموریت کلیدی پیگیری خواهد نمود.1401/01/18
12:31:11
0.0 / 5
863
تگهای خبر: خدمات , فضایی , كیفیت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا