هوافضا- علوم هوایی

رویداد سرمایه گذاری ایران و کنیا شروع به کار کرد

رویداد سرمایه گذاری ایران و کنیا شروع به کار کرد

هوا فضا: کمپ سرمایه گذاری تخصصی میان استارت آپ های ایرانی و کنیایی شروع شد و تا 24 اردیبهشت ادامه دارد و طی آن تیم های فناور با آخرین استانداردهای بین المللی در حوزه سرمایه گذاری آشنا می شوند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، بوت کمپ تخصصی سرمایه گذاری (Launch Pad) با شعار آن سوی مرزها؛ فرصتی برای رشد و شکوفایی (start out to scaleup)، در سه مرحله و با حضور مدرسان، منتورها و سرمایه گذاران ایرانی و بین المللی برگزار می گردد و تلاش دارد تا ضمن آشنایی استارت آپ های شرکت کننده با آخرین استانداردهای بین المللی در حوزه سرمایه گذاری، فرصت جذب سرمایه از سرمایه گذاران بین المللی را برای آنها فراهم آورد.
هوشمندسازی صنعتی (Smart Manufacturing)، تجارت الکترونیک (E-Commerce)، لجستیک (Logistics tracking)، فناوری های مالی (FinTech) و فناوری های کشاورزی (AgriTech) و همین طور فناوری های در رابطه با انقلاب صنعتی چهارم، (بلاکچین، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، هوشمندسازی صنعتی و چاپ سه بعدی) بعنوان ظرفیت های مشترک اکوسیستم استارت آپی ایران و آفریقا است که در این بوت کمپ پوشش داده خواهند شد.
این رویداد با همکاری یکی از شتاب دهنده ها و خانه نوآوری و تکنولوژی ایران در کنیا و با هدف آشنایی با ظرفیت های متقابل اکوسیستم استارت آپی ایران و آفریقا در فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۱ بصورت آنلاین با زبان انگلیسی برگزار می گردد.
این رویداد از روز جمعه ۱۹ فروردین ماه شروع به کار کرد و در این رویداد علاوه بر وبینارهای آموزشی در رابطه با سرمایه گذاری و سرمایه پذیری، حضور در بازارهای بین المللی و شناخت بازار، یک برنامه مشترک سرمایه گذاری (دمودی) با حضور سرمایه گذاران ایرانی و کنیایی انجام خواهد شد. تیم هایی که در ضمن پروسه یک ماهه آموزش و ارزیابی انتخاب شوند، فرصت دارند تا کار خودرا در روز نهایی برای این سرمایه گذاران عرضه کنند.
در افتتاحیه این رویداد دو داستان موفقیت از شرکت های کنیایی و ایرانی ارائه شد که یکی مربوط به جذب سرمایه و دیگری مربوط به طی پروسه تبدیل از یک استارت آپ کوچک به یک شرکت بزرگ و بالغ بود. "آننس" بنیان گذار استارت آپ سوکیبا که بتازگی موفق به جذب سرمایه شده است، از کنیا و رضا اربابیان مدیرعامل یکی از کسب و کارهای آنلاین از ایران در این بخش داستان خودرا ارائه و به فراز و فرودها و چالش ها، موفقیت ها و سفارش ها برای شرکت کنندگان اشاره کردند.
این رویداد با برگزاری دو وبینار آموزشی در ایام ۳۱ فروردین و اول اردیبهشت ادامه خواهد داشت و با برگزاری "دمودی" برای تیم های منتخب در روز ۲۴ اردیبهشت اختتام خواهد یافت.
بگفته مشکات اسدی، مدیر گروه کسب و کارهای نوین، تا کنون ۲۲۰ شرکت کننده در این رویداد ثبت­ نام کرده اند که شامل ۱۰۴ تیم و ۱۱۶ فرد می شود.
بمنظور پشتیبانی از تیم ها و افراد علاقمند و مستعد به این حوزه، خدمات بورسیه (schorlarship) در اختیار برخی از تیم ها و افراد علاقمند قرار خواهد گرفت.
منبع:

1401/01/23
21:43:40
0.0 / 5
633
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا