هوافضا- علوم هوایی

فرمول بندی و تولید ۱۴ داروی گیاهی در پارک فناوری دانشگاه تهران

فرمول بندی و تولید ۱۴ داروی گیاهی در پارک فناوری دانشگاه تهران

پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران موفق به فرمول بندی و تولید 14 داروی گیاهی دانش بنیان شدند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر سید صدرالدین نبوی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در تشریح مسیر فعالیت این شرکت، اظهار داشت: این شرکت بصورت تخصصی در حوزه فرمول بندی و تولید داروهای گیاهی و استخراج و تخلیص مواد از گیاهان دارویی فعالیت می کند.
وی ادامه داد: اعضای گروه علمی، تحقیق و توسعه، مؤسس، مسئول فنی و مدیران شرکت از متخصصین در رشته های داروسازی و پزشکی بوده و دارای سابقه تحقیقات و کار طولانی در حوزه شناسایی گیاهان دارویی، اثرات درمانی آنها، داروسازی گیاهی و داروسازی صنعتی هستند.
نبوی اشاره کرد: این شرکت بعد از گرفتن ۱۴ پروانه ساخت از سازمان غذا و داروی کشور، موفق به تولید صنعتی محصولات خود شده است. همه این محصولات در داروخانه های سراسر کشور در دسترس همگان قرار گرفته اند.
وی در تصریح هدف اصلی شرکت، اظهار داشت: طراحی و توسعه فرمول بندی های جدید در حوزه داروهای گیاهی و دستیابی به کیفیت و اثربخشی بالا و همین طور بهره مندی از طیف وسیع گیاهان دارویی کشور در امتداد ارتقاء سلامت جامعه همچون اهداف مورد توجه ما است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در ادامه برخی محصولات نوآورانه این شرکت را معرفی و اظهار نمود: شامپو داروی رکوبیزول یک شستشودهنده اختصاصی سر، صورت و بدن در مواقع بروز التهابات، زخم و سوختگی است که خاصیت درمانی هم دارد. شربت کالیک اولین شربت تولید شده از مواد مؤثره شیرین بیان است که در رفع سرفه، گلودرد و لارنژیت مؤثر است و داروی میگرافار اولین داروی فرمول بندی شده از گیاه تاناستوم و مؤثر در درمان میگرن است که با تاکید بر دانش روز داروسازی و تکنولوژی های جدید تولید شده اند.
نبوی در تشریح چالش های موجود بر سر راه این شرکت، اظهار داشت: نابسامانی اقتصادی و نوسان قیمت نهاده های تولید زمینه ساز بی ثباتی تولید در کشور شده است. افزایش قیمت نهاده ها نسبت به سالهای قبل و ورود دولت در مبحث قیمت گذاری ها بدون در نظر داشتن افزایش هزینه های تولید، سود شرکتها را به حداقل یا صفر رسانده است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: افزایش دستمزدها از طرف دولت بدون در نظر گرفتن منبع تامین آن، مسائل مربوط به بیمه و دارایی، تحریم ها و همین طور مشکل تامین نیروی انسانی کارآمد و نخبه همچون مسائلی است که تولیدکننده با آن مواجه می شود.
نبوی با تاکید بر جهت گیری علمی در فرمول بندی داروهای شرکت و استفاده از علم روز داروسازی و تکنولوژی های جدید در حوزه داروسازی گیاهی، تصریح کرد: این مساله افتخارات مختلفی در صنعت دارویی کشور را برای شرکت ما به دنبال داشته است. کسب عنوان های «محصول دانش بنیان برگزیده کشور» در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران برای تولید شامپو داروی رکوبیزول که اولین شامپو داروی گیاهی ثبت شده در کشور است، «شرکت فناور برتر» در بیست و یکمین جشنواره پژوهش دانشگاه تهران و «شرکت برتر» در چهارمین جشنواره نوآوری و فن آفرینی همچون این موارد است.
وی کیفیت و اثربخشی زیاد محصولات تولید شده را مزیت رقابتی این شرکت دانست و اشاره کرد: فرمول بندی داروهای جدید از برنامه های آینده شرکت است و می کوشیم تا با ارائه داروهای مؤثر در درمان به بازار دارویی کشور گامی برای سلامت جامعه برداریم.1401/01/27
19:52:23
0.0 / 5
702
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا