هوافضا- علوم هوایی

تور ملی فناوری برای کارشناسان سازمان های نوآوری کشور

تور ملی فناوری برای کارشناسان سازمان های نوآوری کشور

به گزارش هوا فضا رییس هیأت مدیره انجمن علمی پارک های علم و فناوری و سازمان های نوآوری ایران از شروع اجرای طرح ˮتور ملی فناوریˮ در اواخر اردیبهشت ماه جاری آگاهی داد و اظهار داشت: در ضمن این برنامه کارشناسان بخش های نوآوری کشور با اشتراک گذاری تجارب خود، با موضوعات مختلف این حوزه آشنا خواهند شد.


دکتر علی معتمدزادگان در گفت و گو با ایسنا، درباب برنامه ملی "تور ملی فناوری" اظهار داشت: این طرح، برنامه ای به سفارش معاونت فناوری وزارت علوم و توسط انجمن پارک های علم و فناوری و سازمان های نوآوری و فناوری ایران اجرائی می شود و هدف آن کمک به کارشناسان سازمان های نوآوری مانند مناطق نوآوری، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و شتاب دهنده ها است.
وی اظهار نمود: در قالب تورهای فناوری، کارشناسان این مراکز انتقال تجارب خواهند کرد و یا پروژه نوآوری به میزان پارکی که تجربه موفق دارد، اجرائی می شود.
معتمدزادگان ارائه آموزش های لازم و شبکه سازی میان مراکز نوآوری را از دیگر ماموریت های این برنامه ملی عنوان نمود و تصریح کرد: دوره های بازآموزی و توان افزایی برای کارشناسان حوزه های ستادی انجام می شود. ما حوزه هایی مانند دفاتر حقوقی، واگذاری اراضی، طرح های عمرانی، نظارت و ارزیابی، پذیرش، منتورینگ و سایر بخش ها، هر کدام بصورت جزیره ای و برمبنای اهتمام و خطا یکسری تجربیاتی کسب کردند و گاها تجربیات خوبی به دست آمده است.
رییس هیأت مدیره انجمن علمی پارک های علم و فناوری و سازمان های نوآوری ایران، اشاره کرد: بر این اساس تلاش ما بر این است که با برگزاری تور فناوری، کارشناسان از سایر پارک های علم و فناوری بازدید کنند و هم با موضوعات تخصصی خود بیشتر آشنا گردند و در نهایت یک شبکه تعاملی میان آنها ایجاد شود.
معتمدزادگان افزود: در انجمن علمی پارک های علم و فناوری برای این منظور چندین دوره آموزشی برای این کارشناسان پیش بینی کردیم که نخستین آن طراحی فضای کالبدی پارک های علم و فناوری است و پس از دوره های آموزشی در زمینه هایی چون نظارت و ارزیابی، جذب و پذیرش، پروسه مدیریتی مراکز رشد، امور حقوقی و قراردادهای پژوهشی از دیگر اولویت های آموزشی است.
وی با اعلان اینکه برگزاری این دوره ها از اردیبهشت ماه سال جاری شروع می شود، اشاره کرد: از آنجا که متولی اجرای این برنامه معاونت فناوری وزارت علوم است، عناوین این دوره ها با هماهنگی این معاونت تعریف خواهد شد.
رییس هیأت مدیره انجمن علمی پارک های علم و فناوری و سازمان های نوآوری ایران، اظهار نمود: قرار بود برنامه عملیاتی طرح ملی تور فناوری ایران از اردیبهشت ماه اجرائی شود، ولی از آنجا که برگزاری آن با نشست رؤسای پارک های علم و فناوری تداخل دارد، زمان آن به تعویق افتاد و از اواخر اردیبهشت ماه شاهد اجرای این برنامه هستیم.
به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، تورهای فناوری از سری برنامه های توسعه فناوری و آشنایی جامعه هدف با اقتصاد دانش بنیان و تغییرات فضای کسب وکار محسوب می شوند که اهدافی چون توسعه فرهنگ فناوری و نوآوری، شناسایی توانمندی های فناورانه داخلی، بررسی زمینه های عرضه و تقاضای فناوری و تکمیل دانش فنی را دنبال می کنند.
سفرهای علمی علاقه مندان به فناوری، فناوران و فعالان کسب وکار حوزه فناوری سبب تعامل مستقیم، حضور در محیط و درک بهتر شرایط و خاصیت های فناوری بین عرضه و تقاضای تکنولوژی های موجود می شود.
آشنایی فناوران استان با شرکتها و واحدهای فناور مستقر در سایر پارک ها و مراکز دانش بنیان، آشنایی فناوران استان با شرکت های فعال در صنعت، آشنایی دانشجویان، اعضای هیئت علمی و مسئولین دانشگاهی با توانمندی های شرکت های دانش بنیان استان، آشنایی دانشجویان و اساتید با پارک علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان، ایجاد بستر مناسب تعامل میان دانشجویان و اساتید با فناوران صنایع و شرکت های فناور و ایجاد انگیزه در دانشجویان برای ورود به حوزه اقتصاد دانش بنیان از اهداف این برنامه ملی است.
مخاطبان این برنامه ملی هسته ها و واحدهای مستقر در پارک های علم و فناوری، اعضای هیات علمی، اساتید و مسئولین دانشگاهی، دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، مدیران دستگاه های اجرائی، صاحبان صنایع کوچک و بزرگ و سرمایه گذاران است.
منبع:

1401/02/04
09:37:11
0.0 / 5
585
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا