هوافضا- علوم هوا فضا

ربات قهرمان گلادیاتورها در نبرد رباتیکی

ربات قهرمان گلادیاتورها در نبرد رباتیکی

به گزارش هوا فضا ربات ها در مسابقه نبرد ربات ها که به همت خانه خلاق و نوآوری فرامهارت کرمان برگزار می شود، فراخوانده شدند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، پنجمین مسابقه ملی رباتیک در دو لیگ ۳۰ و ۶۰ کیلوگرم در روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه جاری در کرمان برگزار می گردد و طی آن ربات ها، با سلاح های مخربی که در اختیار دارند، با یکدیگر به رقابت می پردازند.
هدف اصلی از برگزاری این مسابقات آشنایی جوانان و نوجوانان با علوم مهارتی و فناوری حوزه رباتیک است و این رقابت های رباتیک، در زمان ۵ دقیقه و به صورت دور حذفی برگزار می گردد و ربات ها بر مبنای قرعه کشی، به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت. رباتی که بتواند در عرض ۵ دقیقه، رقیب مقابل خویش را تخریب کند و یا از کار بیندازد، بعنوان ربات برنده انتخاب می شود. در صورتیکه در این زمان، هیچ برنده ای مشخص نشود، قاضی ها در مورد ربات برنده میدان، اعلام نظر می کنند.
در این مسابقات، ربات ها مجاز خواهند بود از هرگونه سلاح مخرب نظیر چکش، پرتاب گر، برش و... استفاده کنند.
مراحل تست فنی، سیدبندی، قرعه کشی و مصاحبه، در روز پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار و فرایند اجرایی رقابت ها هم از جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه شروع می شود و تا دوشنبه، دوم خردادماه ادامه دارد.
در این دوره از مسابقات ۱۰۰ نفر شرکت کننده در چارچوب ۳۰ تیم حضور دارند که بعد از گزینش نهایی، به مرحله رقابت راه یافتند. این تیم ها از استان هایی چون تهران، مازندران، گیلان، اصفهان، کرمان، فارس و خراسان رضوی هستند.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، تیم های اول تا سوم هر دسته ضمن بهره مندی از جایزه نقدی ۲۰۰ میلیون تومانی، برای انتخابی تیم ملی رباتیک ورزشی ایران انتخاب می شوند تا به مسابقات آسیایی اعزام شوند.
در روز پایانی این مسابقات هم لیگ گلادیاتورها برگزار می گردد. در جریان این لیگ، تمامی ربات هایی که در جریان نبرد ربات ها، سالم از میدان بیرون آمده باشند، در یک زمین به صورت کلی با یکدیگر به رقابت پرداخته و رباتی که سالم از این پیست بیرون بیاید، بعنوان قهرمان گلادیاتورهای ایران شناخته می شود.
منبع:

1401/02/28
22:41:03
0.0 / 5
611
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا