هوافضا- علوم هوایی
مدیركل امور مالیاتی استان اصفهان مطرح كرد؛

شرایط معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان

شرایط معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان

به گزارش هوا فضا مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان اظهار داشت: معافیت مالیاتی در قانون شرکت های دانش بنیان پیش بینی شده است.عباس مزیکی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان در قانون تشکیل شرکت های دانش بنیان پیش بینی شده است، گفت: معافیت مالیاتی این شرکتها مشروط به استقرار و نوع فعالیتی است که انجام می دهند.
وی اضافه کرد: بر طبق تاییدیه متولیان شهرک علمی- تحقیقاتی به اداره امور مالیاتی که درصد و نوع دانش و فناوری شرکتها را مشخص می کند، ما بر همان مبنا و طبق قانون آن بخش از فعالیتی را که در شهرک انجام می شود، معافیت عملکرد اعمال می نماییم.
مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان با اعلان اینکه بخش ارزش افزوده، معافیت خاصی ندارد، اشاره کرد: اگر شرکتها شروط لازم برای معافیت را رعایت نمایند، ما نیز بی شک باتوجه به نامگذاری سال (تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین) که باید از تولید دانش بنیان ها حمایت شود، این مهم را رعایت خواهیم کرد.
مزیکی اشاره کرد: اگر تا حالا دانش بنیان ها مشکلاتی در زمینه مالیاتی داشتند دراین زمینه با مسئولان شهرک علمی- تحقیقاتی اصفهان همفکری خواهیم کرد و امید است که مشکلات مرتفع شود.
وی اضافه کرد: یکی از معاونان اداره مالیاتی بعنوان رابط تعیین خواهد شد تا شرکت های دانش بنیان از مجموعه تسهیلاتی مانند بخشودگی، تقسیط و … که در اختیار اداره کل است، بهره مند شوند و ما بتوانیم معافیت قانونی این شرکتها را که حقشان است با سهولت بیشتری اعمال نماییم تا دانش بنیان ها به فعالیت اصلی خود برسند.


منبع:

1401/03/06
12:31:48
0.0 / 5
486
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا