هوافضا- علوم هوایی

رئیس سازمان فضایی، سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران شد

رئیس سازمان فضایی، سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران شد

با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسن سالاریه با حفظ سمت بعنوان سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران منصوب گردید.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تقدیر و تشکر از حسین صمیمی، طی حکمی پروفسور حسن سالاریه، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران را با حفظ سمت بعنوان «سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران» انتخاب کرد.

«ارتقای الگوی تعاملی سازمان فضایی و پژوهشگاه در جهت هم افزایی حداکثری در تحقق اهداف فضایی کشور»، «هم راستاسازی برنامه ها و پروژه های جاری و آتی و رفع موازی کاری»، «تمرکز بر اولویت های فضایی کشور و سازماندهی امورات فاقد اولویت با هدف شتاب بخشی به توسعه فناوری بومی فضایی» و «طرح ریزی جهت بهینه سازی نقش پژوهشگاه در راهبری و حمایت هدفمند و اثربخش از شبکه پژوهشی فضایی کشور» اهم انتظارات وزیر ارتباطات از سرپرست جدید پژوهشگاه فضایی ایران است که در حکم وی آمده است.
حسن سالاریه دارای مدرک دکتری مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف و استاد تمام و عضو هیئت علمی این دانشگاه است. انتشار بیشتر از ۱۷۰ مقاله در مجلات بین المللی و ۷۰ مقاله در مجلات داخلی و کنفرانس های ملی و بین المللی و مدیریت پروژه خیلی از طرح های پژوهشی صنعتی در حوزه هوافضا و مکانیک بخشی از سوابق علمی پژوهشی دکتر سالاریه است. قائم مقام، معاون آینده سازان و معاون برنامه ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان، ریاست دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف، مدیریت و راه اندازی چندین شرکت دانش بنیان در زمینه هوافضا و مکانیک بخشی از سوابق اجرایی سالاریه است. نفر اول دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف، برگزیده فرهنگستان علوم و فناوری در شاخه مهندسی مکانیک بعنوان دانشمند جوان مهندسی مکانیک در سال ۱۳۹۴ بخشی از افتخارات علمی پژوهشی سالاریه است.

به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، مراسم تودیع دکتر حسین صمیمی رئیس پیشین پژوهشگاه فضایی هم در روز دوشنبه، سوم خردادماه با حضور تعدادی از معاونان و مدیران ارشد سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد.1401/03/07
09:25:29
0.0 / 5
704
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا