علوم هوا فضا

تلاش ۴ جانبه برای بهبود توسعه بازار محصولات شرکت های دانش بنیان صنایع معدنی

تلاش ۴ جانبه برای بهبود توسعه بازار محصولات شرکت های دانش بنیان صنایع معدنی

هوا فضا: تفاهم نامه 4 جانبه میان مرکز نوآوری معدن و صنایع ایران، کنسرسیوم دانا،  صندوق بیمه و مرکز شرکت های دانش بنیان معاونت علمی در امتداد تسهیلگری توسعه بازار و روند بهبود فعالیت شرکت های دانش بنیانTدر آینده نزدیک به امضا خواهد رسید.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا به نقل از شبکه ایمینو (مرکز نوآوری معدن و صنایع معدنی در ایران)، نشست مشترک ایمینو با هیات مدیره شرکت بین المللی توسعه کسب و کارهای پیشرفته معدنی و صنایع معدنی ( کنسرسیوم دانا) با هدف تعریف سیاست های حمایتی برای توسعه بازار، تجاری سازی، تامین مالی و پوشش ریسک سرمایه گذاری شرکت های دانش بنیان در بخش معدن و صنایع معدنی انجام شد.
حسین منصوری مجری طرح زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی در این جلسه هم اندیشی با اعلان اینکه ایمینو طی دو سال قبل فرصت ها و چالش های اکوسیستم نوآوری در بخش معدن را شناسایی کرده است، اظهار داشت: با همفکری صاحب نظران عرصه تجاری سازی محصولات دانش بنیان محور، مقرر است پلت فرم توسعه بازار، تامین مالی، تجاری سازی محصولات و خدمات شرکتها و موسسات دانش بنیان بخش معدن و صنایع معدنی طراحی شود.
وی اضافه کرد: متاسفانه برخی شرکتها به سبب دانش ناکافی، نگاه سنتی و اطلاعات به روز نشده شرایط ورود دانش بنیان ها و استارت آپ ها را فراهم نمی کنند و ایمینو در امتداد حذف مقاومت ها درصدد تسهیلگری برای ایده های نوین در معادن و صنایع وابسته به آنست.
مجری طرح زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ۴ جانبه طی روزهای آینده، اشاره کرد: در امتداد روند بهبود فعالیت شرکت های دانش بنیان با هم افزایی ایمینو، کنسرسیوم دانا و صندوق بیمه کارهای معدنی و مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می توان زیست بوم نوآوری در بخش معدن و صنایع معدن را از سردرگمی بیرون آورد و با تشکیل کارگروه ارزیابی و احراز صلاحیت بکارگیری محصولات شرکت های دانش بنیان این شرکتها را در مراحل مختلف ایده پردازی، تولید و توسعه بازار و تجاری سازی مورد حمایت قرار دهد.
منصوری اشاره کرد: پلت فرم جامع عرضه و تقاضای نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی ایران بر این اساس درحال تدوین است و در آن با استراتژی تعیین شده به تمامی مراحلی که یک محصول فناورانه و نوآورانه مقرر است به تولید دانش بنیان و اشتغال زا برسد، توجه شده است. در این جهت ایمینو می تواند ماموریت تسهیلگری، کنسرسیوم دانا ماموریت سرمایه گذاری، صندوق بیمه نیز ارائه بیمه نامه اعتباری برای پوشش ریسک و مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان بازوی سیاست گذاری این کنسرسیوم باشد.
کنسرسیوم دانا بعنوان هسته سرمایه گذاری کنار ایمینو خواهد بود
در ادامه این جلسه سید شمس الدین سیاسی راد رییس هیات مدیره شرکت بین المللی توسعه کسب و کارهای پیشرفته معدنی و صنایع معدنی ( کنسرسیوم دانا) با اعلان اینکه در دو سال قبل با جریان سازی هایی که برای تشکیل کنسرسیوم های تخصصی بخش معدن صورت گرفت، اظهار نمود: از طرف دیگر معاونت علمی نیز با شناسایی و ثبت شرکت های دانش بنیان شرایط را برای ترویج الگوی راه اندازی کنسرسیوم در زیست بوم نوآوری تقویت کرد و ما فراخوان هایی برای جذب شرکت های دانش بنیان دارای محصول ارائه کردیم و توانستیم شرکت های دارای پتانسیل برای سرمایه گذاری را شناسایی نماییم.
وی اضافه کرد: در کنسرسیوم دانا طرح های نوآورانه و فناورانه را ارزیابی می نماییم و برمبنای مدلهای مختلف مشارکت و سرمایه گذاری شرکت های دانش بنیان را تامین مالی می نماییم. امضای این تفاهمنامه چهارجانبه موجب می شود ریسک سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان کم شود و مجراهای واقعی حمایت در زیست بوم نوآوری بخش معدن و صنایع معدنی به وجود آید.
منبع:

1401/03/12
23:18:11
0.0 / 5
508
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا