علوم هوا فضا

حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری از فعالان حوزه فرهنگی از پویانمایی تا صنایع خلاق

حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری از فعالان حوزه فرهنگی از پویانمایی تا صنایع خلاق

به گزارش هوا فضا معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اینکه جوانان ما ثابت کردند می توانند بر مبنای فرهنگ ملی و ارزش های اسلامی محصولاتی تولید کنند که مردم جامعه متقاضی آن هستند، اظهار داشت: آمادگی داریم حمایت های لازم را از جوانان در حوزه های فرهنگی از حجاب و عفاف، فیلم و انیمیشن تا صنایع خلاق و گیم و پویانمایی عرضه دهیم و نیروی انسانی خلاق تربیت نماییم تا سربازان این میدان مبارزه، فرهنگی باشند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از دستاوردهای منتخب شرکتهای خلاق، دانش بنیان و توانمندی خانه های خلاق و نوآوری در نمایشگاه دائمی ایران ساخت، با اشاره به اینکه ما در زمینه ایجاد اشتغال، پژوهش و تولید محصول رویکرد تازه ای را دنبال می نماییم و باید مسیر پژوهشها را تغییر دهیم، اظهار داشت: در واقع در حوزه پژوهش راه را اشتباه رفته ایم، بنابراین تحقیقات چندان کاربردی نیستند.
وی ادامه داد: باید در پژوهشها به این نکته توجه داشته باشیم که ارزش ها و سنت ها و داشته های فرهنگی مان را وارد زندگی نماییم و این اقدام نیازمند استفاده از یک سازوکار ویژه است. این ساختار به نیروهای توانمندی نیاز دارد که اصلی ترین دارایی آن نیروی انسانی توانمند است و سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه هم مهم ترین دارایی به حساب می آید و در این رویکرد ساختاری برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی تعریف شده است که چند برابر دولت در پژوهش سرمایه گذاری می کنند.
ستاری با تکیه بر این که نوآوری از جوانان دانش آموخته و خلاق حاصل می شود، تصریح کرد: مقرر است جوانان، سربازان خط مقدم فرهنگ و سنت های جامعه شوند و ساختار بخش خصوصی در چارچوب شتابدهنده و خانه های خلاق و نوآوری بخش خصوصی می تواند این ایده ها را به محصول، ارزش افزوده و اشتغال بدل کند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اینکه خانه های صادراتی ایران ساخت یا "آی هیت" ساختار نوآورانه ای است که می تواند بعنوان یک الگو در حوزه خلاق و فرهنگی پیاده سازی شده و منشا خیلی از تحولات در عرصه بین المللی شود، اظهار داشت: این مسیر و روش، اثرگذاری خویش را ثابت کرده است و ما به صورت کامل آمادگی داریم حمایت های لازم را صورت دهیم. در حوزه های فرهنگی از حجاب و عفاف، فیلم و انیمیشن تا صنایع خلاق و گیم و پویانمایی، باید نیروی انسانی خلاق تربیت نماییم تا سربازان این میدان مبارزه، فرهنگی باشند.
ستاری تصریح کرد: محصول خلاقی اثرگذار است که مردم مخاطب و خواستار آن باشند و برای آن هزینه کنند و جوانان ما ثابت کردند می توانند بر مبنای فرهنگ ملی و ارزش های اسلامی محصولاتی تولید کنند که مردم جامعه متقاضی آن هستند. در این راه آماده ایم که از حضور بخش خصوصی و ایجاد این تحولات با سکان داری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شکل دهی به خانه های خلاق و نوآوری حمایت نماییم.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، در حاشیه این رویداد تفاهمنامه همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف تقویت و توسعه اقتصاد، فرهنگ و صنایع خلاق و فرهنگی با تکیه بر حوزه مشترک با اقتصاد دانش بنیان از راه افزایش اندازه بازار صنایع خلاق و فرهنگی در تولید ناخالص داخلی به امضا رسید.
تسهیل بسترهای لازم برای تجاری سازی مالکیت فکری در بخش فرهنگ و هنر با استفاده از فناوری های نرم و خلاق و دانش بنیان از محورهای این تفاهمنامه به حساب می آید.
منبع:

1401/03/18
15:58:13
0.0 / 5
531
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا