علوم هوا فضا

آخرین فرصت ارسال مقاله به کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران

آخرین فرصت ارسال مقاله به کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران

بیست و سومین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران شهریور ماه سال جاری بعد از دوسال از شروع اپیدمی کووید ۱۹ به صورت حضوری در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می گردد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، بیست و سومین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران توسط انجمن میکروب شناسی ایران و با همکاری گروههای آموزشی و پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی ایران و مراکز تحقیقاتی سراسر ایران برگزار می گردد. این کنگره از هشتم الی دهم شهریور ماه سال جاری بعد از دو سال از شروع اپیدمی کووید ۱۹ به صورت حضوری در دانشکده پزشکی علوم پزشکی تهران برگزار می شود.
دکتر مژده حاکمی والا، دبیر علمی این کنگره اظهار نمود: هدف اصلی از برگزاری این کنگره فراهم کردن محلی علمی و مناسب برای تبادل اطلاعات و تجارب متخصصین ایرانی و خارجی میکروب شناسی پزشکی با یکدیگر و با دانشجویان مشتاق و اطلاع از ظرفیت های موجود در کشور است.
وی خاطرنشان کرد: در این رویداد بین المللی، نه تنها از اساتید بنام ایرانی شاغل در بیمارستان های دانشگاهی و دانشگاه های علوم پزشکی ایران بلکه از اساتید بنام خارجی از کشورهای مختلف همچون کانادا، ایتالیا، یونان، آلمان، سوئد، بلژیک، استرالیا، امریکا، هند و عمان هم دعوت شده تا نتایج حاصل از پژوهش های پرارزش خویش را به اشتراک گذارند. همینطور در طول برگزاری کنگره فرصتی برای حضور شرکتهای دانش بنیان و معرفی محصولات و بیان تجارب آنها فراهم گشته است. به علاوه با برگزاری نمایشگاه امکان معرفی محصولات و فرآورده های میکروبی و آزمایشگاهی توسط شرکت ها فراهم خواهد شد.
حاکمی والا تصریح کرد: از مهم ترین محورهای مورد بحث در این کنگره میتوان به وضعیت، درمان، واکسیناسیون و کنترل بیماری کووید۱۹، کارآفرینی و دستاوردهای تشخیصی، بررسی بیماری های نوپدید و بازپدید همچون بیماری آبله میمونی، فاژتراپی و اهمیت آن در درمان، میکروبیوم و نقش پروبیوتیک ها در بیماری های عفونی، وضعیت عفونت های ادراری و تازه های تشخیص و درمان و اهمیت بیماری های عفونی در بیماران با نقص ایمنی و... اشاره نمود. همینطور دراین کنگره علاوه بر عرضه مقالات به صورت سخنرانی و پوستر، کارگاه های مختلفی در زمینه تکنولوژی میکروبی با عناوین مختلف برگزار می شود.
وی ادامه داد: این کنگره دارای امتیاز باز آموزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده و تابحال بیشتر از ۱۰۰ نفر در این کنگره ثبت نام کرده و چکیده مقالات خویش را از راه سامانه رسمی کنگره ثبت و ارسال کرده اند.
دبیر علمی این کنگره با بیان اینکه ۳۱ تیر ماه آخرین فرصت ارسال خلاصه مقالات به دبیرخانه کنگره است، خاطرنشان کرد: علاقه مندان می توانند برای اطلاع از آخرین اخبار، نحوه ثبت نام و شرکت در کنگره به وبسایت https: //ismcongress.ir/ رجوع کنند.
منبع:

1401/03/21
10:41:55
0.0 / 5
551
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا