هوافضا- علوم هوایی

صادرات دستگاه اندازه گیری زاویه تماس از جانب محققان کشور

صادرات دستگاه اندازه گیری زاویه تماس از جانب محققان کشور

به گزارش هوا فضا یکی از شرکتهای فعال در حوزه نانو مهندسی، علاوه بر آنکه موفق به تولید و صادرات دستگاه اندازه گیری زاویه تماس شده، استانداردهای ایزو آنرا هم تدوین کرده است.


به گزارش هوا فضا به نقل از ستاد نانو، سید فرشید چینی مدیرعامل این شرکت فعال در عرصه تولید تجهیزات آزمایشگاهی، تولید تجهیزات آزمایشی در حوزه اندازه گیری زاویه تماس، کشش سطح و مطالعه انرژی سطح را از دستاوردهای این شرکت نام برد و اظهار داشت: نانو مهندسی سطح، همان فناوری نانو در سطح است که به ما کمک می نماید خواصی را ایجاد نماییم که قبل از این وجود نداشته است. جهت بررسی این خواص احتیاج به تجهیزات ویژه ای است که قبل از این با قیمت های ۷۰ تا ۸۰ هزار دلار از خارج وارد می شد، اما هم اکنون این دستگاهها در ایران تولید می شوند.
کسری شمس رفیعی، مدیر داخلی این شرکت هم با اشاره به محصولات تولید شده در این شرکت، اظهار نمود: تجهیزات آزمایشی در حوزه اندازه گیری زاویه تماس، کشش سطح و مطالعه انرژی سطح بمنظور تست رنگ ها، پوشش ها، شیشه، کاشی و سرامیک قابل استفاده می باشد.
وی اشاره کرد: آزمون های مختلفی با سامانه های اندازه گیری زاویه تماس تولید شده در این شرکت قابل انجام است و مهم ترین تستی که میتوان با این دستگاه گرفت، آزمون زاویه تماس استاتیک است که در آن میتوان زاویه تماس قطره روی سطح را اندازه گرفت و سپس با پردازش تصویر خواص سطح را بررسی کرد. این خواص در صنایع مختلف نظیر رنگ، کاشی و سرامیک، شیشه و لعاب قابل استفاده می باشد.
به گفته وی این تجهیزات بالاترین سطح فناوری و استانداردی برخوردارست.
رفیعی اشاره کرد: رشد این شرکت به حدی است که بتواند استاندارد تجهیزات تولیدی را هم تدوین کند و در این جهت هم اکنون ما در برخی از این زمینه ها، استاندارد بین المللی(ایزو) را هم خودمان تدوین می نماییم.
تاکنون ۲۴ دستگاه از سامانه های اندازه گیری زاویه تماس به فروش رفته و مشتریان این دستگاه تنها مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی نیستند بلکه دامنه کاربرد این دستگاه به صنعت هم رسیده است.
این شرکت همینطور تابحال ۹ دستگاه مختلف از این سامانه را طراحی و تولید و هم اکنون روی سه دستگاه جدید تحقیقات خویش را آغاز نموده است. دستگاه اندازه گیری زاویه تماس قبل از این به کشورهای چین و ترکیه صادر شده اند و هم اکنون این شرکت درحال آماده کردن چند دستگاه برای صادرات است.
منبع:

1401/03/27
19:11:52
0.0 / 5
544
تگهای خبر: دستگاه , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا