هوافضا- علوم هوا فضا
با امضای یك تفاهم نامه محقق می شود

توسعه همکاریهای پژوهشگاه ژنتیک و دانشگاه علوم پزشکی ایران در زمینه درمان سرطان

توسعه همکاریهای پژوهشگاه ژنتیک و دانشگاه علوم پزشکی ایران در زمینه درمان سرطان

پژوهشگاه ملی ژنتیک و دانشگاه علوم پزشکی ایران برای درمان ناباروری، سرطان و ژن درمانی همکاری می کنند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، در جلسه مشترک بین پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و دانشگاه علوم پزشکی ایران، راه حل ها و موارد مشترک همکاری این دو نهاد علمی در قالب تفاهم نامه علمی و پژوهشی تهیه و تنظیم شد.
در این جلسه دکتر جواد محمدی، سرپرست پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با اشاره به توانمندی های پژوهشگاه ژنتیک، اشاره کرد: کار گروهی، استفاده از ظرفیت­ های مشترک همکاری، خودباوری و عملکرد مثبت باید برای رفع نیازهای کشور مد نظر قرار گیرد.
محمدی با بیان اولویت­ های علمی و پژوهشی پژوهشگاه و اقدامات انجام شده و جاری، افزود: برای همکاری با دانشگاه علوم پزشکی ایران طرح­ های پژوهشی و فناوری مختلفی همچون موضوع ناباروری، سرطان، بیماریهای قلبی عروقی، تولید و تکثیر حیوانات مدل و ژن درمانی جهت تحقیق پژوهشگران و توسعه فناوری وجود دارد.
دکتر عبدالرضا پازوکی، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از حضور در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری اشاره کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایران ظرفیت های علمی فراوانی دارد و باتوجه به اهمیت موضوع، همکاری با پژوهشگاه ژنتیک به گسترش علم، فناوری و رفع احتیاجات علمی کشور کمک شایانی خواهدنمود.
به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه ملی زیست فناوری و مهندسی ژنتیک، وی ضمن اعلام آمادگی برای بسط همکاری ها در زمینه های مختلف، اظهار نمود: عزم جدی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برای تقویت تعامل ها وجود دارد و امید است امضای تفاهم نامه، مسیر جدیدی را برای همکاریهای مشترک هموار کند و زمینه رشد بیشتر هر دو نهاد علمی برقرار شود.
در این جلسه همین طور باتوجه به موارد مطرح شده، تفاهم نامه علمی و پژوهشی مشترک به امضای رؤسای هر دو مجموعه رسید.1401/04/02
11:00:24
0.0 / 5
604
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا