علوم هوا فضا
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

تا مهرماه 70 درصد به ظرفیت کل اینترنت کشور افزوده می شود

تا مهرماه 70 درصد به ظرفیت کل اینترنت کشور افزوده می شود

به گزارش هوا فضا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تا مهرماه، 70 درصد به ظرفیت کل اینترنت کشور افزوده خواهد شد و سرعت بهبود می یابد.


به گزارش هوا فضا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه «جهان آرا» اظهار داشت: هیچ مشکلی در تامین اینترنت مورد نیاز کشور نداریم و شبهه عدم تامین پهنای باند توسط دولت درست نیست. هم اکنون بخش مهمی از ارتباطات دریایی ما با اینترنت جهانی قطع شده ولی به خاطر تمهیدات اندیشیده شده، کاربران متوجه این مسئله نشده اند. تا مهرماه، ۷۰ درصد به ظرفیت کل اینترنت کشور افزوده خواهد شد و سرعت بهبود می یابد. طی ۱۰ سال قبل شبکه اینترنت ثابت توسعه پیدا نکرده و مردم به اینترنت تلفن همراه روی آورده اند ولی این شبکه دارای محدودیت است.
برنامه ما، توسعه شبکه ثابت و پوشش ۲۰ میلیونی پورت فیبر نوری در سه سال است که سرعت آن چند صد مگابیت در ثانیه است. سرعت اینترنت ایران نسبت به گذشته کاهش نیافته، بلکه متناسب با نیازها افزایش نیافته است؛ فناوری اطلاعات را یک فرصت می دانیم؛ دولتی که می خواهد فیبر نوری را درب خانه مردم برساند دنبال کاهش سرعت نیست. وقتی کار را تحویل گرفتم ۵۰۰ هزار پورت فیبر نوری در کشور وجود داشت و اکنون این تعداد یک میلیون و ۵۰۰ مورد است. تا آبان ماه، ۸.۵ میلیون پورت تعهد داده شده و در ۹ مرکز استان هم کار شروع شده است. از سال ۹۵ تا ابتدای امسال، هیچ نوع افزایش تعرفه در زمینه ارتباطات سیار نداشتیم ولی کف و سقف قیمت مشخص بود. در این دولت اجازه دادیم که بسته های زیر کف قیمت را تغییر دهند ولی با افزایش تعرفه مخالفت کردیم مگر در صورت افزایش کیفیت وی ادامه داد: شورای عالی فضای مجازی دستگاهها را مکلف کرده محیطی ایمن و مفید برای کودکان در اینترنت فراهم کنند؛ والدین می توانند با یک کد دستوری برگشت پذیر، اینترنت سیمکارت را وارد محیط امن کنند. دستگاه های فرهنگی، محتوای سفید را معین می کنند. یک میلیون سیمکارت کودک هم فراهم گشته است. زارع پور اشاره کرد: من مسئول فیلترینگ نیستم اما به دنبال گشایش هایی هستیم، بطورمثال این که بعضی سایت ها و پلت فرم های فیلتر شده برای برخی اقشار که نیاز به آنها دارند باز شود. دولت به دنبال قطع اینترنت نیست البته باید به دنبال پلت فرم های بومی خودمان هم باشیم. از شهریور سال قبل به دنبال اصلاح طرح صیانت بودم. به مردم اطمینان می دهم هیچ یک از سیاستگذاران به دنبال قطع اینترنت نیستند ولی باید فضای امن و قاعده مند برای فضای مجازی ایجاد نماییم، مثل همه جای دنیا
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: تعرفه های پستی از سال ۱۳۹۷ افزایش نیافته بود در حالی که این شرکت، برمبنای درآمد و هزینه اداره می شود. اگر می خواستیم به نرخ تورم نگاه نماییم، باید افزایش تعرفه ۱۲۰ درصدی می داشتیم. اگر کسی بیش از ۴۰ درصد افزایش قیمت را پرداخت کرده، مبلغ را باز می گردانیم. وی عنوان کرد: به زودی زیرساخت لازم برای ارسال پیامک توسط همه دستگاه های دولتی با یک سرشماره یکسان که بصورت یک اسم است نه یک شماره فراهم می شود. شبکه ملی اطلاعات چیزی نیست جز یک شبکه پرسرعت و امن که خدمات مختلف بر روی آن به مردم ارائه خواهد شد. از این شبکه دو غول ساخته اند، یکی برای مسئولان که امکان پذیر نیست و یکی هم برای مردم که اگر اجرا شود، صیانت می شوید!


منبع:

1401/04/10
13:26:49
0.0 / 5
620
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا