هوافضا- علوم هوا فضا

آغاز اجرای تست های مدل تونل باد هواپیمای جت ۷۲ نفره در دانشگاه امیرکبیر

آغاز اجرای تست های مدل تونل باد هواپیمای جت ۷۲ نفره در دانشگاه امیرکبیر

اجرای تست های مدل تونل باد هواپیمای جت ۷۲ نفره در لابراتوار تونل باد دانا دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور رئیس سازمان صنایع هوایی و دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از امروز شروع شد.


به گزارش هوا فضا به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، طی برگزاری مراسمی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، اجرای تست های مربوط به مدل تونل باد هواپیمای جت ۷۲ نفره با حضور امیر سرتیپ دوم دکتر افشین خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی، دکتر منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر سیدحسن قدسی پور رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر شروع شد.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم اظهار داشت: فاز طراحی مفهومی هواپیمای جت ۷۲ نفره به پایان رسیده و الان در مرحله انجام تست های اولیه مدل تونل باد هواپیما در این دانشگاه هستیم.
قدسی پور اضافه کرد: با اتکا به تجربه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در طرح کلان توسعه فناوری های کلیدی هواپیمای مسافری ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفره، این دانشگاه از ۴ سال پیش پروسه طراحی هواپیمای جت ۷۲ نفره را با مشارکت شرکت های دانش بنیان شروع کرد و الان در مرحله انجام تست های اولیه مدل تونل باد هواپیما قرار دارد.
دکتر منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی نیز در این مراسم اشاره کرد: تجربیات منحصر به فرد طرح کلان توسعه فناوری های کلیدی طراحی و ساخت هواپیمای ۱۵۰ نفره در پروژه ساخت هواپیمای ۷۲ نفره مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به تاکیدات رئیس جمهور در حوزه توسعه فناوری هایی هوایی، تصریح کرد: رئیس جمهور به اجرای پروژه طراحی و ساخت هواپیمای ۷۲ نفره تاکید داشت ضمن آنکه به استفاده از پتانسیل نخبگان در این پروژه و دیگر پروژه های فناورانه نیز تاکید دارد. پروژه های مربوط به حوزه هوایی از جذابیت های بسیاری برخوردارست و به جهت اینکه بخش خصوصی به این پروژه ها وارد شود باید در اجرای این پروژه ها برنامه ریزی صحیح صورت گیرد.
منطقی افزود: هم اکنون وزارتخانه های علوم، راه و شهرسازی، سازمان صنایع هوایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حامیان پروژه ساخت هواپیمای ۷۲ نفره بوده و پیش بینی می شود در ادامه حامیان دیگری به این پروژه افزوده شود.
منبع:

1401/04/11
19:52:27
0.0 / 5
498
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا