هوافضا- علوم هوایی

همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک

همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک

هوا فضا: در نشستی که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار شد، سرپرست پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری ضمن اشاره به توانمندی های این دو مرکز علمی اظهار داشت: مایه افتخار است که بتوانیم آغازگر زمینه تعامل بین وزارت علوم و وزارت بهداشت در حوزه های مختلف باشیم.به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با تکیه بر ظرفیت های علمی و پژوهشی موجود در هر دو مرکز بیان داشت: همکاری دو مجموعه که در چارچوب تفاهمنامه منعقد شده، دستاوردهای خوبی برای جامعه و نظام سلامت خواهد داشت و برای جامعه و ایران عزیز منشا خیر و برکت خواهد بود.

دکتر زالی خاطرنشان کرد: وجود پارک علم و فناوری و مراکز رشد در این دانشگاه سبب تسهیل فرآیند تجاری سازی محصولات و تولیدات پروژه های مشترک است.

دکتر جوادی محمدی، سرپرست پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری هم در این جلسه اظهار داشت: موضوع هایی نظیر ناباروری، تشخیص بیماری های صعب العلاج و سرطان، بیماری های قلبی و عروقی، حیوان مدل و ژن درمانی، مهندسی بافت و جذب دانشجوی مشترک از زمینه های مناسب برای همکاریهای مشترک بین دو مجموعه است.

سرپرست پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری اضافه کرد: برخی ظرفیت های پژوهشگاه همچون امکانات آزمایشگاهی در مورد تشخیص ویروس اچ پی وی (HPV) و سرطان دهانه رحم و تولید کیت تشخیصی سرطان، بستری آماده برای همکاری دو جانبه است که این تعاملات می تواند در جهت افزایش امید به زندگی و حفظ و ارتقای سلامت جامعه و کاهش هزینه های خانواده و نظام سلامت موثر باشد.

پیشنهاد همکاریهای مشترک در چارچوب سه کمیته با عناوین ژنتیک، پزشکی بازساختی و تجاری سازی از جانب دو طرف عنوان شد.

دکتر زالی موضوعات مطرح شده توسط حاضران نظیر ناباروری، سرطان و بیماری های قلبی و عروقی را موضوعات روز جامعه در مبحث سلامت برشمرد و همکاری در این حوزه ها را همگام با سیاست های کلان بهداشتی و سلامت جامعه عنوان نمود. او همینطور یادآور شد، اگر با رفتن به موقع بیمار، تشخیص زودهنگام صورت گیرد، روند درمان و معالجه نتیجه بهتری خواهد داشت.

در نشست مذکور، برخی از مدیران دو مرکز هم حضور داشتند که به بحث و تبادل نظر درمورد زمینه های مشترک همکاری پرداختند.

منبع:

1401/04/15
14:21:07
0.0 / 5
689
تگهای خبر: فناوری , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا