هوافضا- علوم هوا فضا

اعلام فراخوان چهاردهمین جشنواره بین المللی فارابی

اعلام فراخوان چهاردهمین جشنواره بین المللی فارابی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، فراخوان چهاردهمین جشنواره بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی را اعلام نمود.به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، به نقل از دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی، این جشنواره ویژه علوم انسانی و اسلامی، توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با همکاری بنیاد ملی نخبگان و مدیریت مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم بصورت سالانه برگزار می گردد.

آثار علمی در این جشنواره در پانزده گروه علمی «اخلاق، ادیان و عرفان»، «تاریخ، جغرافیا و باستان شناسی»، «حقوق»، «زبان، ادبیات و زبان شناسی»، «علوم اجتماعی و علوم ارتباطات»، «علوم اقتصادی، مدیریت و علوم مالی»، «علوم تربیتی، روان شناسی و علوم ورزشی»، «علوم سیاسی، روابط بین الملل و مطالعات منطقه ای»، «علوم قرآنی، تفسیر و حدیث»، «فقه و اصول»، «فلسفه، منطق و کلام»، «فناوری اطلاعات، اطلاع رسانی و کتابداری»، «مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)»، «مطالعات هنر و زیبایی شناسی» و «مطالعات میان رشته ای» دریافت می شوند.

در همین راستا از همه استادان، پژوهشگران و صاحبان آثار علمی حوزه علوم انسانی و اسلامی دعوت می شود تا آثار خودرا در قالب کتاب پژوهشی، گزارش نهایی پژوهش، رساله دکتری، پایان نامه کارشناسی ارشد و مقاله پژوهشی در موضوع علوم انسانی- اسلامی که در سه سال قبل (از ابتدای فروردین ۱۳۹۸ تا اختتام اسفند ۱۴۰۰) به پایان رسیده یا انتشار یافته است، به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

آخرین مهلت ثبت نام آثار در چهاردهمین جشنواره بین المللی فارابی، ۱۰ آبان ۱۴۰۱ اعلام شده است. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتی جشنواره به آدرس www.farabiaward.ir مراجعه کنند.

بخش بین الملل این جشنواره نیز با هدف شناسایی استعدادها، آثار و نظریه های برتر، روش ها و طرح های جدید در پژوهش، در سه حوزه «ایران شناسی»، «اسلام شناسی» و «علم دینی»، مبادرت به پذیرش آثار اندیشمندان خواهدنمود.

بخش بین الملل این جشنواره در دوره چهاردهم، از میان واجدین شرایط، در دو عرصه «شخصیت پیشرو» و «تحقیق برتر»، تقدیر به عمل خواهد آورد. همه استادان، پژوهشگران و صاحبان آثار «دارای ملیت غیر ایرانی» دعوت به عمل می آید تا در بخش بین الملل دوره چهاردهم جشنواره فارابی، شرکت نمایند.

داشتن آثار علمی و مرجع؛ داشتن نوآوری درخور یا نظریه پردازی اثربخش؛ داشتن سابقه مؤثر در بسط و گسترش آموزش عالی؛ داشتن سابقه مؤثر در حوزه شاگردپروری؛ تأثیرگذاری علمی و عملی در مجامع بین المللی، اهم خاصیت های «شخصیت پیشرو» عنوان شده است.

اهم خاصیت های «تحقیق برتر» نیز شامل: داشتن مسئله و چارچوب نظری مشخص؛ روش مندی و بینارشته ای بودن تحقیق؛ داشتن رویکرد نقادی دیدگاه ها و مکاتب مختلف در زمینه موضوعی تحقیق؛ داشتن نوآوری درخور در تحقیق؛ داشتن الگو، نظریه اثربخش یا نظام منسجم (در تحقیقات بنیادی) یا راه حل عملی و اجرائی ناظر به مشکلات موجود (در تحقیقات کاربردی)؛ انتشار تحقیق در بازه زمانی از مارس ۲۰۱۹ تا اختتام مارس ۲۰۲۲ هستند.

علاقمندان می توانند از سپتامبر سال ۲۰۲۲ (شهریورماه ۱۴۰۱) تا اختتام نوامبر ۲۰۲۲ (دهه اول آذرماه ۱۴۰۱) در سامانه جشنواره فارابی به آدرس www.farabiaward.ir ثبت نام و مستندات لازم را بارگزاری کنند. همین طور ثبت نام در سامانه جشنواره در دو قالب شخصیت حقیقی و حقوقی صورت می گیرد و استادان، پژوهشگران و صاحبان آثار علمی و هم ناشران می توانند در سامانه مزبور ثبت نام کنند.

اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی فارابی در ژوئن ۲۰۲۳ میلادی (تیرماه ۱۴۰۲) در تهران برگزار و برگزیدگان نهایی اعلام خواهند شد.

1401/04/19
14:52:16
0.0 / 5
684
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا