هوافضا- علوم هوا فضا

دستگاه بازیافت بخار انبارهای نفت ایران ساخت شد

دستگاه بازیافت بخار انبارهای نفت ایران ساخت شد

به گزارش هوا فضا دستگاه بازیافت بخار انبارهای نفت که از جانب یکی از شرکتهای دانش بنیان ساخته شده، این توانایی را دارد تا تبخیر محصولات نفتی را به فرآورده های دیگر تبدیل کند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، سیدمحمد سمن بوی، عضو هیات مدیره یکی از شرکتهای دانش بنیان ضمن اشاره به این که دستگاه بازیافت بخار انبارهای نفت به مسائل زیست محیطی کمک بسزایی می کند، اظهار داشت: هدر روی انرژی در اثر تبخیر در مراحل مختلف ذخیره سازی، انتقال و توزیع فرآورده های نفتی، علاوه بر خسارت های هنگفت مالی، دارای اثرات مخرب زیست محیطی است.
وی افزود: ازاین رو در جهت پیشگیری از این صدمه ها، دستگاه بازیافت بخارات انبارهای نفت طراحی و ساخته شد. بخشی از فرآورده های نفتی در هنگام حمل و تخلیه در جایگاه های سوخت و همینطور در هنگام انبار تبخیر می شوند که این مسئله ضمن هدر رفت فرآورده نفتی سبب وارد شدن زیان مالی به جایگاه داران و کشور می شود.
سمن بوی با اشاره به اینکه این دستگاه در ایستگاه های سوخت رسانی و انبارها نصب می شود، اظهار نمود: این محصول یک سیستم تبریدی جذبی است که در دماهای خیلی پایین میعان عمل می کند و می تواند بخارات را به بنزین تبدیل کند و نبود آن سبب صدمات و ایجاد بیماری می شود.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان توضیح داد: امروز حمایت های لازم در داخل کشور از جانب دستگاه ها صورت نمی گیرد و شرکتهای در ارتباط با منابع نفتی علیرغم این که دستگاه بازیافت بخارات انبارهای نفت ایران ساخت وجود دارد و یک چهارم نمونه های خارجی قیمت دارد، مبادرت به تهیه نمونه های خارجی می کنند و کمکی به توسعه تولید در کشور نمی کنند.1401/05/09
13:09:35
0.0 / 5
502
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا