هوافضا- علوم هوایی

موفقیت آزمون های دستگاه تولید انرژی با موج و مکش دریا

موفقیت آزمون های دستگاه تولید انرژی با موج و مکش دریا

به گزارش هوا فضا دستگاه یونی ویو ۲۰۰ با موفقیت آزمون های دریایی برای تولید انرژی از امواج آب را در کینگ ایلند استرالیا پشت سر گذارده است.به گزارش هوا فضا به نقل از نیواطلس، دستگاه مورد اشاره که توسط مؤسسه ویو سوئل انرژی ساخته شده یک سکوی دریایی است که از حفره های بوجود آمده برای تغییرات در فشار هوا، به حرکت درآوردن یک توربین و تولید و بازگرداندن انرژی به ساحل استفاده می نماید.
نتایج به دست آمده از این دستگاه پس از یک سال آزمایش و استفاده مؤثر و امیدبخش بوده است. این سکو یک دستگاه شناور است که می تواند به هر مکان ساحلی منتقل شده و به شبکه انرژی محلی متصل شود.
طراحی آن هم بگونه ای است که موج های مکرر، آب را وارد یک محفظه بتنی ویژه طراحی نموده، هوای داخل محفظه را تحت فشار قرار می دهد و سپس با عقب نشینی آب، خلاء قدرتمندی تولید می کند که هوا را از راه یک توربین در بالا می مکد و برق تولید می کند که این انرژی از راه یک کابل به شبکه تغذیه متصل می شود.
در نتیجه، از کل ستون آبی که وارد محفظه این سکو می شود، انرژی دریافت می شود. به قول تیم تحقیقاتی، این سکو کارآمدتر از دستگاههای انرژی ساز مبتنی بر موج صرف است که فقط انرژی را از سطح یا کف دریا برداشت می کنند.
طراحی توربین های این محصول بسیار ارزان تر و ساده تر از توربین های مشابه است و دوام آنها هم قابل توجه بوده، چونکه وقتی موج بزرگی به آنها پاشیده می شود، آب نمک زیادی در داخل آنها باقی نمی ماند. در واقع، تمام قطعات متحرک این دستگاه در بالای خط آب قرار دارند، واقعیتی که به افزایش عمر مفید آن و همینطور بی ضرر کردن آن برای آبزیان و موجودات دریایی کمک می نماید.
طراحی یونی ویو استفاده از آنرا در موج شکن ها و در محیط دیوارهای دریایی آسان می کند، جایی که محل اجرای طرح های مقابله با فرسایش ساحلی خاک است. با عنایت به موفقیت نمونه ۲۰۰ کیلوواتی این سیستم طی مدت ۱۲ ماه برای تولید انرژی پاک احتمال تولید انواع دیگری از آن در آینده وجود دارد.

1401/05/15
10:01:55
0.0 / 5
682
تگهای خبر: دستگاه , سیستم , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا