هوافضا- علوم هوایی

ثبت انفجار اشعه گاما با بالاترین سطح انرژی

ثبت انفجار اشعه گاما با بالاترین سطح انرژی

هوا فضا: تلسكوپ فضایی هابل موفق به ثبت انفجار اشعه گاما با میزانی از سطح انرژی شد كه تابحال سابقه نداشته است.به گزارش هوا فضا به نقل از دیجیتال ترندز، بررسی هایی كه آژانس فضایی اروپا بر روی این انفجار به عمل آورده نشان میدهد انفجار ناشی از این اشعه گاما منجر به سطحی از آزادسازی انرژی شده كه تابحال در جهان بی سابقه بوده است.
این انفجار نخستین بار در ژانویه سال جاری میلادی توسط چند تلسكوپ دیگر شناسایی شد و سپس تلسكوپ فضایی هابل، موفق شد اطلاعات دقیق تری را در مورد آن جمع آوری كند.
انفجار اشعه گاما منجر به انتشار این اشعه با انرژی بسیار زیاد می شود كه از نظر ظاهری نوری شبیه به انفجارهای عادی دارد. انرژی انفجار اخیر بالغ بر یك ترا الكترون ولت برآورد شده است.
اشعه گاما با انرژی بسیار بالا پرتوی گامایی است كه انرژی فوتونهایش از ۱۰۰ گیگاالكترون ولت تا ۱۰۰ تراالكترون ولت باشد. فركانس این پرتوها از ده به توان ۲۵ ضرب در ۲٫۴۲ تا ده به توان ۲۸ ضرب در ۲٫۴۲ هرتز می باشد. این طیف الكترو مغناطیس از ستاره های دوتایی یا برخی ستاره های متراكم بدست می آید. ستاره شناسان الان در كوشش برای شناسایی منبع دقیق این انفجار هستند.

1398/09/08
10:31:05
5.0 / 5
4365
تگهای خبر: دیجیتال , فضایی , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا