علوم هوا فضا

بنیاد ملی نخبگان و کمیته امداد تفاهمنامه همکاری منعقد کردند

بنیاد ملی نخبگان و کمیته امداد تفاهمنامه همکاری منعقد کردند

به گزارش هوا فضا، تفاهمنامه همکاری بنیاد ملی نخبگان و کمیته امداد امام خمینی(ره) با هدف سازماندهی محرومیت زدایی با استفاده از توانایی نخبگان کشور منعقد گردید.به گزارش هوا فضا به نقل از بنیاد ملی نخبگان، ناصر باقری مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان ضمن اشاره به انعقاد تفاهم‏نامه همکاری بنیاد و کمیته امداد امام خمینی(ره) به منظور توسعه همکاری‏‏ها، اظهار داشت: این تفاهمنامه به منظور ایفای مسئولیت اجتماعی نخبگان و ایجاد زمینه های مشارکت در عرضه راه کارهای هوشمندانه، راهبردی و خلاق در حوزه مسائل فقر و محرومیت‏زدایی با محوریت استعدادیابی و کشف نخبگان در بین دانش آموزان و دانشجویان محروم و کم بضاعت منعقد شده است.
وی آشنایی نخبگان با نظام مسائل فقر در ایران به صورت عالمانه و مبنایی را همچون مهم ترین اهداف این تفاهمنامه بر شمرد و اظهار داشت: در این تفاهم تشکیل گروه ها و اجتماعات نخبگی از میان افراد مستعد مددجوی امداد در چارچوب هسته های مساله محور مورد تاکید و توجه قرار گرفته است.
باقری مقدم افزود: کمک به رفع فقر و صدمه های اجتماعی با بهره‎مندی از ظرفیت استادیاران نخبه و تسهیل بکارگیری دانشجویان مستعد زیر پوشش امداد در شرکتهای دانش بنیان از دیگر اهدافی است که این همکاری دنبال می کند. همینطور این همکاری در حوزه دانش آموزی نیز، شرایط کشف استعدادها و ظرفیت های نخبگانی در بین دانش آموزان زیر پوشش امداد را با رعایت ملاحظات و اقتضائات خاص این قشر در چارچوب طرح شهاب فراهم خواهد نمود.
وی در ادامه ضمن تاکید بر همکاری کمیته امداد در اجرای «آیین نامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعدادبرتر و نخبه در دستگاههای اجرایی» برپایه تفاهمنامه مذکور، به دیگر تعهدات این نهاد اشاره نمود و اظهار داشت: معرفی موضوعات اولویت‏دار کشور در حوزه رفع محرومیت و فقرزدایی، تسهیل اجرای طرح های استعدادیابی و هدایت تحصیلی دانش‏آموزان و دانشجویان تحت پوشش، معرفی نخبگان و استعدادهای برتر زیر پوشش امداد جهت دریافت تسهیلات حمایتی بنیاد و تأمین زیرساخت ها جهت اجرای دوره ها و اردوهای آموزشی و تربیتی در مناطق محروم، از دیگر وظایفی است که در این همکاری در دستور کار کمیته امداد خواهد بود.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: همینطور بر اساس این تفاهم، سازماندهی تیم‏های کارشناسی نخبگان و شبکه استانی بنیاد جهت مشارکت در اجرای طرح‏های اولویت‏دار و تعامل با بدنه اجرایی کمیته امداد همچون وظایف بنیاد بوده و تسهیل بررسی شرایط نخبگان و استعدادهای برتر معرفی شده از جانب کمیته، طراحی دوره های اختصاصی استعدادیابی و عرضه بورسیه ‏های تحصیلی ویژه، از دیگر تعهدات بنیاد است.
وی ضمن اشاره به ارکان این تفاهم‏نامه اظهار داشت: به منظور اجرایی‏سازی تفاهم‏نامه، کارگروهی مشترک تشکیل و راهبری این طرح را برعهده خواهد داشت. شورای راهبردی متشکل از یک نماینده از کمیته، یک نماینده از بنیاد به همراه مسئول دبیرخانه است که وظیفه تصمیم‏گیری در مورد روش اجرای برنامه‏های تعریف شده را برعهده دارند.
این تفاهمنامه در ۱۱ ماده، به امضای ناصر باقری مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و مصطفی خاکسار قهرودی؛ قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) رسید.


منبع:

1401/05/26
22:47:31
0.0 / 5
511
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا