هوافضا- علوم هوا فضا
با حكم وزیر علوم؛

رئیس مؤسسه استنادی علوم (ISC) و پایش علم و فناوری انتخاب شد

رئیس مؤسسه استنادی علوم (ISC) و پایش علم و فناوری انتخاب شد

به گزارش هوا فضا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی دکتر سید احمد فاضل زاده را به سمت رئیس مؤسسه استنادی علوم (ISC) و پایش علم و فناوری منصوب نمود.به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، متن حکم انتصاب دکتر محمد علی زلفی گل خطاب به دکتر سید احمد فاضل زاده به شرح زیر است:

«جناب آقای دکتر سید احمد فاضل زاده

با سلام و احترام؛

پس از حمد خدا، درود و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)، نظر بمراتب تعهد، تخصص و تجربه جنابعالی و با توجه به پیشنهاد معاون محترم پژوهش و معاون محترم فناوری و نوآوری، به سبب این حکم به مدت چهار سال به سمت رییس مؤسسه استنادی علوم (ISC) و پایش علم و فناوری منصوب می شوید.

امید است باتوجه به راهبردهای اساسی دولت مردمی نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم، فناوری و نوآوری خصوصاً گسترش زیرساخت های پایش و انتشار نتایج علم و فناوری و حل مشکلات پیش روی نمایه سازی نشریات علمی، پژوهشی و ترویجی ایفا نمایید.

انتظار می رود موارد ذیل در اولویت کارهای اجرائی جنابعالی قرار گیرد:

ایجاد زیرساخت لازم جهت توسعه کمی و کیفی نمایه سازی مجلات، اختراعات و فناوری ها و رتبه بندی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی و پارک های علم و فناوری

پیاده سازی کامل سامانه نظام ایده ها و نیازها (نان) و برنامه ریزی جهت استفاده کامل از ظرفیت های قانونی در توسعه و تکمیل آن

تدوین سند و پیاده سازی سکوی ملی آموزشی، تربیتی، فرهنگی، پژوهشی، فناوری و نوآوری در امتداد اهداف شورای عالی انقلاب فرهنگی با تعامل مؤثر با سایر بازیگران

بسترسازی برای معرفی و توسعه دامنه نمایه سازی و انتشارات ISC در سطح جهان

فراهم سازی بستر مناسب برای توسعه نمایه سازی، علم سنجی و سنجش فناوری در کشورهای اسلامی

ارتقای جایگاه نظام ایده ها و نیازها به عنوان بستر اصلی پیاده سازی نظام ملی نوآوری در قالب نقشه جامع علمی کشور و برنامه های شورای عالی انقلاب فرهنگی

راه اندازی سکوی ارتباط علمی دانشمندان در سطح ملی و بین المللی

ایجاد درگاه آشنایی با نخبگان و آینده سازان (دانا)

تعیین اثربخشی آثار علمی، فناوری و نوآوری در رشته های موضوعی مختلف

تعامل و تکامل هم افزا با دانشگاه ها، پارک های علم و فناوری، پژوهشگاه ها و سایر دستگاه های اجرائی و صنعتی خصوصی و دولتی

تدوین سازوکار عملیاتی جهت تحقق مرجعیت و دیپلماسی علمی، فناوری و نوآوری در زمینه ماموریت های مؤسسه

ساماندهی، نظارت و ارزیابی کنفرانس های علمی ملی و بین المللی

امید است با استعانت از خدای سبحان، درایت جنابعالی و همکاری و همراهی با سایر رؤسای دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی و پارک های علم و فناوری، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری و ارتقای عملکرد این حوزه ایفا نمایید».

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت علوم؛ دکتر سید احمد فاضل زاده حقیقی (متولد ۱۳۴۶ – شیراز) استاد تمام مهندسی هوافضا در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز است.

وی دارای عنوان رتبه اول کنکور سراسری کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف در سال ۷۰ در رشته مهندسی مکانیک و نخستین دانشجوی ممتاز دانشگاه و نخستین دانش آموخته دکتری هوافضا در کشور در سال ۱۳۸۰ است.

ترجمه و چاپ یک جلد کتاب تخصصی، تالیف و ویراستاری دو جلد کتاب انگلیسیتوسط انتشارات اشپرینگر، انتشار ۱۳۵ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی، ارائه ۱۳۰ مقاله در کنفرانس های ملی و بین المللی، یک مورد ثبت اختراع و تجاری سازی چند طرح پژوهشی کاربردی ملی از نتایج کارهای پژوهشی و فناوری وی و همکارانش بوده است.

کسب عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه شیراز، پژوهشگر برتر استان فارس، مدیر فناور برتر و مدیر اجرائی نمونه از دیگر افتخارات دکتر فاضل زاده است.

دکتر فاضل زاده یکی از سه مؤلف کتاب «مکانیک محیط های پیوسته محاسباتی ساختارهای نانومقیاس است که از طرف انتشارات بین المللی اشپرینگر در سال ۲۰۱۹ منتشر گردید و جایزه بهترین کتاب علمی کامستک ۲۰۲۱ را کسب نمود.

از سوابق اجرائی دکتر فاضل زاده می توان به فعالیت اجرائی به عنوان رییس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز، رییس پارک علم و فناوری فارس، دبیر هجدهمین کنفرانس بین المللی پارکهای علم و فناوری آسیا (ASPA-2014) اشاره نمود.

عضویت در هیئت موسس، هیئت مدیره و نایب رییس انجمن علمی پارک ها و مراکز رشد ایران، عضویت در هیئت مدیره انجمن پارکهای علم و فناوری آسیا، عضویت حقیقی در هیئت امنای دانشگاه شیراز (دانشگاه شیراز، مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام)، دانشگاه صنعتی شیراز و پارک علم و فناوری فارس، عضویت در انجمن مهندسان مکانیک ایران و انجمن مهندسان هوافضای ایران از دیگر کارهای اجرائی و علمی وی بوده است.

وزیر علوم در نامه جداگانه ای از خدمات و زحمات دکتر محمدجواد دهقانی رییس سابق مؤسسه استنادی علوم (ISC) و پایش علم و فناوری در زمان تصدی مسؤولیت این مؤسسه تقدیر کرد.
1401/06/01
10:30:56
0.0 / 5
524
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دستگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا