علوم هوا فضا

ایجاد ۴۰ مزرعه الگویی نوآوری در کشور تا آخر سال

ایجاد ۴۰ مزرعه الگویی نوآوری در کشور تا آخر سال

به گزارش هوا فضا، رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ضمن اشاره به راه اندازی چهار دهکده فناوری و نوآوری که تا آخر سال جاری به ۱۰ دهکده افزایش خواهد یافت، از برنامه سازمان برای ایجاد ۴۰ مزرعه الگویی نوآوری در کشور طی سالجاری اطلاع داد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، طی مراسمی با حضور دکتر خیام نکوئی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و تعدادی از مدیران استانی و ملی در پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، از کیت رنگ سنجی تشخیص دقیق و سریع آلودگی های نیترات و نیتریت محصولات کشاورزی و کیت تشخیص بصری، سریع و ارزان آمونیاک حوضچه های پرورش ماهی که توسط دکتر فروغ قاسمی، عضو هیات علمی بخش تحقیقات نانو فناوری پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، طراحی و ساخته شده، رونمایی گردید.
در این مراسم دکتر خیام نکویی از اعطای برند سلامت تات بعنوان ضامن کیفیت محصولات کشاورزی از اواخر سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: اعطای این برند گامی در جهت مردمی کردن تحقیقات کشاورزی است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون بخش قابل توجهی از تولیدات کشاورزی کشور تبدیل به ضایعات می شود، اظهار داشت: در دوره مدیریت خود در پژوهشگاه (دهه ۱۳۸۰) تحقیقات هسته ای را هم راه اندازی کردیم که بعدا منحل شد. درخواستم از رئیس جدید پژوهشگاه اینست که ارتباط با سازمان انرژی اتمی را باردیگر پیگیری کند.
به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، رئیس سازمان تات در ادامه با بیان اینکه یکی از رسالت های اصلی مؤسسات تحقیقاتی سازمان در سالجاری، راه اندازی ۴۰ مزرعه الگویی نوآوری در کشور است، اظهار کحرد: مأموریت این مزارع رسوخ و ترویج دانش و فناوری در پهنه در اختیار مزرعه است.
خیام نکویی با ابراز خرسندی از تحول قابل ملاحظه ای که در یک سال گذشته در وزارت جهاد کشاورزی در زمینه توجه به تحقیقات صورت گرفته ابراز امیدواری کرد که روزی برسد که سازمان تات به واسطه عملکردش مثل نگینی در کل کشور بدرخشد و مردم هم حاصل این درخشش را در سفره های خود ببینند.1401/06/05
21:58:45
0.0 / 5
589
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا