هوافضا- علوم هوایی

ارتقای ایمنی دستگاههای بیهوشی با راهکار محققان کشور

ارتقای ایمنی دستگاههای بیهوشی با راهکار محققان کشور

به گزارش هوا فضا، دستگاه بیهوشی یکی از شرکتهای دانش بنیان علاوه بر آنکه تنفس بیمار را در حین عمل جراحی بررسی می کند، ایمنی عمل را ارتقا خواهد داد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، فاطمه نوروزی، عضو هیات مدیره یکی از شرکتهای دانش بنیان حوزه ساخت تجهیزات پزشکی، ماشین بیهوشی را یکی از دستگاههای مورد نیاز برای اتاق های عمل دانست و اظهار نمود: عملکرد اصلی ماشین بیهوشی کنترل سیستم تنفس بیمار در حین عمل جراحی و به دنبال آن بیهوشی است.
وی افزود: این دستگاه در حین عمل جراحی، اکسیژن و گازهای بیهوشی مورد نیاز در حین عمل جراحی را به بیمار انتقال می دهد و دی اکسید کربن اضافی را خارج می کند.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، نوروزی با تکیه بر این که ماشین بیهوشی دستگاهی است که کمک بسزایی به متخصص بیهوشی یا پرستار بیهوشی می کند و ایمنی درمان را ارتقا می دهد، تصریح کرد: همواره متخصص بیهوشی دوز داروهای بیهوشی را به صورت پیوسته به بیمار می دهد تا در حین انجام عمل بیمار به هوش نیاید. کنترل چنین وضعیتی امری حیاتی می باشد، بر این اساس این دستگاه را عرضه کردیم.
به قول وی رایج ترین نوع ماشین بیهوشی طراحی شده که در سرتاسر دنیا توسعه یافته و درحال استفاده است، نزدیک به ۹۰۰ میلیون تومان قیمت دارد؛ اما نمونه های داخلی با یک دوم قیمت نمونه خارجی در دسترس می باشد و همان کیفیت و قابلیت ها را دارد.1401/06/10
10:27:33
0.0 / 5
560
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا