هوافضا- علوم هوا فضا
توسط فناوران داخلی محقق شد

ساخت دستگاههای خشک کن سرمایشی برای صنایع داروسازی و کشاورزی

ساخت دستگاههای خشک کن سرمایشی برای صنایع داروسازی و کشاورزی

به گزارش هوا فضا، محققان یکی از شرکتهای فناور با ساخت تجهیزات خشک کن سرمایشی و دستگاه گرماسنجی روبشی تفاضلی توانست این دستگاه مورد نیاز صنایع مهندسی مواد، کشاورزی، شیمی و دارو را تأمین کند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، سیامک عظیمی نام، مدیرعامل یکی از شرکتهای فناور با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۸ روی توسعه و ساخت یک نوع خشک کن سرمایشی کار کردیم که در نهایت به مرحله تولید رسید، اظهار داشت: طی سه سال قبل قریب به ۲۰ دستگاه از این خشک کن را به صنعت فروخته ایم. این تجهیز از نظر کیفیت و قیمت شرایط مطلوبی دارد و به دنبال عرضه آن در بازارهای بین المللی هستیم.
وی پایین بودن قیمت محصول نسبت به نمونه های خارجی را از مزایای این محصول نام برد و خاطرنشان کرد: برآورد ما اینست که پتانسیل صادرات داشته باشیم. کارهایی هم در این بخش انجام دادیم که امیدوارم بزودی به نتیجه برسد.
عظیمی در رابطه با روند رو به رشد تقاضا برای دستگاه خشک کن سرمایشی، اظهار داشت: تا چند سال قبل، دستگاه خشک کن سرمایشی چندان در جامعه علمی شناخته شده نبود و تنها در زیرشاخه های پزشکی از آن استفاده می شد. سعی کردیم این فناوری را به صنعت معرفی نماییم، حالا در حوزه های مختلف این دستگاه ها استفاده می شود و ما از حوزه هایی نظیر مهندسی مواد، کشاورزی، شیمی، فناوری نانو و دارو برای خرید دستگاه خشک کن سرمایشی تقاضا داریم.
به نقل از ستاد نانو، مدیر عامل این شرکت فناور تصریح کرد: این بدان معناست که ترویج این فناوری به خوبی انجام شده و بازار این دستگاه رو به رشد است. کوشیده ایم که خدمات قابل قبولی در داخل کشور برای این تجهیزات عرضه نماییم و اگر به دنبال صادرات باشیم، باید همین نوع خدمات را به بازارهای بین المللی هم عرضه نماییم.
منبع:

1401/06/13
11:13:40
0.0 / 5
432
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا