علوم هوا فضا

صادرات محصولات دانش بنیان نیازمند سیاست های کلان است

صادرات محصولات دانش بنیان نیازمند سیاست های کلان است

به گزارش هوا فضا، مدیرعامل یکی از شرکتهای فناور از موفقیت در زمینه تولید تجهیزات آسیاب های پودرکننده مواد معدنی و اکسید فلزات در اندازه های میکرون و نانومتری اطلاع داد و تکید کرد: داشتن مسیر هموار برای صادرات نیازمند تسهیل این مسیرها توسط سیاست های کلان است.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، حمیدرضا کمال آبادی فراهانی، مدیرعامل یکی از شرکتهای فناور، آسیاب کاری را یکی از روش های متداول تهیه پودر در صنایع مختلف دانست و اظهار داشت: این تولیدکننده آسیاب های پودرکننده مواد معدنی و اکسید فلزات در اندازه های میکرون و نانومتری است. ما با استفاده از کارشناسان مجرب و با استفاده از دانش فنی و نرم افزارهای روز دنیا توانستیم در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی مانند آسیاب گلوله ای سیاره ای، توربو میکسر، آسیاب پره گلوله، آسیاب بلوطی (میکسر میل)، آسیاب بید میل و راکتورهای آزمایشگاهی و صنعتی موفق عمل نماییم.
وی تصریح کرد: بعضی از محصولات ما هم اکنون با استقرار در مرکز صنعتی سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN) آماده سرویس دهی به متقاضیان است.
کمال آبادی فراهانی خاطرنشان کرد: در بخش تجهیزات صنعتی هم علاوه بر ساخت آسیاب های صنعتی، در زمینه ساخت تجهیزات مورد استفاده در صنایع پتروشیمی و نیروگاهی مانند مخازن تحت فشار، مبدل های حرارتی و راکتورهای صنعتی و غیره هم فعالیت داریم.
مدیر عامل این شرکت تصریح کرد: صنایع مختلف نظیر تولید مواد شیمیایی، داروسازی و همینطور مراکز تحقیقاتی نظیر پژوهشگاه ها همچون مخاطبان ما هستند ازاین رو از تمامی افراد فعال در حوزه فناوری نانو برای بازدید از تجهیزات و توانمندی های این شرکت دعوت می نماییم. دانشجویان و محققان هم از علاقه مندان همیشگی تجهیزات ما بوده اند.
وی اظهار نمود: هر چند بیشتر شرکت ها برای بازاریابی به نمایشگاه ها می آیند، اما برای ما نمایشگاه نانو فضایی برای تعامل با مشتریان است. در این نمایشگاه میتوان با مشتریان و مخاطبان ارتباط نزدیکی داشت و مزایا، مشکلات تجهیزات و فناوری ها و نیاز فعالی صنعتی را به خوبی از آنها گرفت. همینطور ما در این نمایشگاه تلاش می نماییم با بازدید از غرفه های شرکتهای دیگر، فناوری های موجود در کشور را رصد نماییم.
به نقل از ستاد نانو، کمال آبادی فراهانی در رابطه با بازار محصولات این شرکت می گوید: «بیشترین بازاریابی و فروش را در نمایشگاه ساخت ایران داشتیم، هر چند که به علت برخی سیاستگذاری های اشتباه کمی اقبال به سمت محصولات تولید داخل کم شده است! ما مزیت های رقابتی برای صادرات داریم و یک دستگاه هم به انگلستان فروخته ایم و چندین دستگاه هم توسط مشتریان ما به خارج صادر گردیده است. هر چند برای داشتن مسیر هموار برای صادرات احتیاج به تسهیل این مسیرها توسط سیاست های کلان است.1401/06/18
23:21:10
0.0 / 5
509
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا