هوافضا- علوم هوایی
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

صنایع بزرگ کشور به موضوع دانش بنیان ورود کنند

صنایع بزرگ کشور به موضوع دانش بنیان ورود کنند

به گزارش هوا فضا، معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به این که صنایع بزرگ و سنتی کشور به موضوع دانش بنیان ورود کنند، اظهار داشت: باید به اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در این صنایع توجه گردد.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، سورنا ستاری شامگاه سه شنبه در نشست اعضای ستاد اقتصاد دانش بنیان آذربایجان شرقی در محل استانداری این استان اظهار داشت: قانون جهش اقتصاد دانش بنیان بتازگی ابلاغ گردیده است و موجب تحول در زمینه شرکت های دانش بنیان خواهد شد.
وی با تأکید بر این که قانون جهش اقتصاد دانش بنیان آینده ۲۰ ساله حوزه دانش بنیان کشور را با ۱۱ بخشنامه رقم خواهد زد، افزود: در زمینه ضمانت ها در این قانون اختیارات کامل به صندوق های پژوهش و فناوری داده شده و تسهیل ارائه مکان ارزان برای فعالیت دانش بنیان نیز بوسیله منوط شدن استقرار این شرکتها در مناطق شهری مانند مسکن نیز موضوع دیگری است که مورد توجه قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: همچون نتایج تصویب این قانون خلق مفاهیم جدید مانند خانه های خلاق و رشد هستند و بحث توسعه علوم انسانی در زمینه شرکت های فناوری نرم است.
ستاری اظهار داشت: زیرساخت های قبلی مانند صندوق های پژوهش و فناوری مورد توجه جدی قرار گرفته و این صندوق ها حالا در حد بانک تلقی می شوند و برخی روش های تامین مالی همچون بورس نیز توسعه یافته و نقش صندوق های رشد و صندوق های پژوهش در این خصوص مهم می باشد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور همین طور اظهار داشت: هفت هزار شرکت فعال در زمینه دانش بنیان کشور سال قبل ۴۰۰ هزار میلیارد تومان فروش کردند.
ستاری با اشاره به چالش های بخش دانش بنیان در زمینه اتصال صنایع بزرگ به حوزه فناوری، اظهار داشت: صنایع سنتی که بیشتر به عنوان کارخانه مطرح هستند، هر چند که در اشتغال مؤثر بوده اما اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی در آنها مفهوم چندانی ندارد و چنین نگاهی در زمینه مونتاژ به کار می آید.
وی با اعلان اینکه شرکتها رشد یافته و الان شرکت های چند ۱۰ هزار میلیاردی در زمینه دانش بنیان داریم، اظهار داشت: لازمه تربیت نسل جدیدی از کارآفرینان خلاق است و ما نیاز به ایجاد فرهنگی داریم که به جیب و پول پدر جوان نگاه نکند بلکه چند سال آینده او را برمبنای توانمندی و مهارت هایش ببیند.
ستاری سپس اضافه کرد: در کشور نیاز به سیستم آموزشی داریم که نیروهایی را برای کارآفرینی و تولید ثروت تربیت کند.


منبع:

1401/06/20
08:44:47
0.0 / 5
590
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا