هوافضا- علوم هوا فضا

تولید بومی داروی تقویت سیستم ایمنی مشتق از شیر آغوز گاو

تولید بومی داروی تقویت سیستم ایمنی مشتق از شیر آغوز گاو

هوا فضا: یکی از شرکت های دانش بنیان با بهره گیری از شیر آغوز گاو، دارویی برای تقویت سیستم ایمنی بدن عرضه کرد؛ دارویی که تمام مواد اولیه آن در این شرکت به تولید رسیده است.


سید سینا دُرّ یتیم، مدیر عامل شرکت این شرکت دانش بنیان در گفت و گو با ایسنا، تولید مکمل های انسانی را یکی از محصولات این شرکت فعال در زمینه داروهای انسانی دانست و اظهار داشت: در زمان اوج انتشار کرونا کشورها به سمت تولید مکمل های دارویی رفتند، بگونه ای که در کشور آلمان مکمل های انسانی مشتق از کلستروم (آغوز) را توسعه دادند و از آنجاییکه این دارو از نیازهای کشور محسوب می شد، مطالعاتی را برای تولید این نوع مکمل ها اجرائی کردیم.
وی مکمل دارویی مشتق از کلستروم را همچون مکمل هایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن توصیف کرد و افزود: کلستروم(آغوز) نخستین شیر گاو پس از زایمان است که بسیار در تقویت سیستم ایمنی بدن انسان مؤثر است؛ چونکه حاوی مقادیر بالایی از لاکتوزین، ایمونوگلوبین و عامل های رشد است.
دُرّ یتیم، در ادامه تصریح کرد: مکمل تولیدشده از کلستروم، کپسول حاوی پودر ماده مغذی کلستروم است که نقش به سزایی در تقویت سیستم ایمنی و همین طور بهبود عملکرد دستگاه گوارش دارد.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان خاطرنشان کرد: ما در این شرکت، توسعه دانش فنی این فرآورده دارویی را در دستور کار قرار دادیم و این مکمل برمبنای فرمولاسیون ساخته شده در آلمان بدون وابستگی به مواد اولیه وارداتی، در کشور ساخته شده است. با این اقدام ایران به جمع کشورهای دارای دانش فنی این نوع مکمل های انسانی مشتق از کلستروم پیوست.
منبع:

1401/06/25
23:55:41
0.0 / 5
528
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا