رویداد فناورانه صنعت خودروسازی برگزار می گردد

رویداد فناورانه صنعت خودروسازی برگزار می گردد

به گزارش هوا فضا، رویداد فناورانه مشترکی برای عرضه آخرین دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان و عرضه نیازهای صنعت خودروسازی در مهرماه برگزار می گردد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، خودروهای برقی و متصل، نسلی جدید از خودرو های آینده است که فاقد آلودگی است و به محیط زیست هم صدمه نمی زنند و هوشمند عمل می کنند.
این خودرو ها با به کارگیری سیستم های کمک راننده (ADAS) و اتصال پذیری، ضمن افزایش ایمنی خودرو ها می تواند در پیشگیری از تصادفات و کاهش تلفات نقش بسزایی داشته باشد.
بنابراین توسعه پلت فرم ها و زیرساخت های خودروی برقی اولویتی است که گروه توسعه تکنولوژی های جدید خودرویی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در همکاری با مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودروسازی سایپا دنبال می کنند.
در همین راستا دومین رویداد فناورانه خودرو های آینده برای رفع نیازهای فناورانه در زمینه «خودروهای برقی، هیبریدی و متصل» و «زیرساخت ها و تجهیزات آزمون خودروها» برنامه ریزی شده و طی آن نیازهای فناورانه مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا عرضه می شود و شرکتهای دانش بنیان توانمندی های دانشی و تخصصی خویش را برای رفع آنها عرضه می کنند.
در این رویداد در مورد موضوع هایی همچون «طراحی و ساخت خودرو های برقی و هیبریدی ارزان قیمت»، «طراحی و ساخت قطعات و ماژول های خوردوهای برقی و هیبریدی»، «طراحی و ساخت سیستم های پیشرفته کمک راننده»، «توسعه فناوری های خودرو های متصل و اجزا» و «زیرساخت های در رابطه با آن»، «طراحی و ساخت تست آزمون خودروها» و «ایستگاه های شارژ خودرو ها و موتورسیکلت های برقی» مطرح و در رابطه با آنها تبادل نظر می شود.
این رویداد فناورانه در ایام ۲۵ و ۲۶ مهرماه سالجاری در محل مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا برگزار می گردد.
برگزاری نمایشگاه آخرین دستاوردها، توانمندی ها و فناوری های شرکتهای دانش بنیان و توانمند در صنعت خودرو از دیگر محورهای این رویداد است.1401/06/30
12:11:36
0.0 / 5
80
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳