علوم هوا فضا

رویداد فناورانه صنعت خودروسازی برگزار می گردد

رویداد فناورانه صنعت خودروسازی برگزار می گردد

به گزارش هوا فضا، رویداد فناورانه مشترکی برای عرضه آخرین دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان و عرضه نیازهای صنعت خودروسازی در مهرماه برگزار می گردد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، خودروهای برقی و متصل، نسلی جدید از خودرو های آینده است که فاقد آلودگی است و به محیط زیست هم صدمه نمی زنند و هوشمند عمل می کنند.
این خودرو ها با به کارگیری سیستم های کمک راننده (ADAS) و اتصال پذیری، ضمن افزایش ایمنی خودرو ها می تواند در پیشگیری از تصادفات و کاهش تلفات نقش بسزایی داشته باشد.
بنابراین توسعه پلت فرم ها و زیرساخت های خودروی برقی اولویتی است که گروه توسعه تکنولوژی های جدید خودرویی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در همکاری با مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودروسازی سایپا دنبال می کنند.
در همین راستا دومین رویداد فناورانه خودرو های آینده برای رفع نیازهای فناورانه در زمینه «خودروهای برقی، هیبریدی و متصل» و «زیرساخت ها و تجهیزات آزمون خودروها» برنامه ریزی شده و طی آن نیازهای فناورانه مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا عرضه می شود و شرکتهای دانش بنیان توانمندی های دانشی و تخصصی خویش را برای رفع آنها عرضه می کنند.
در این رویداد در مورد موضوع هایی همچون «طراحی و ساخت خودرو های برقی و هیبریدی ارزان قیمت»، «طراحی و ساخت قطعات و ماژول های خوردوهای برقی و هیبریدی»، «طراحی و ساخت سیستم های پیشرفته کمک راننده»، «توسعه فناوری های خودرو های متصل و اجزا» و «زیرساخت های در رابطه با آن»، «طراحی و ساخت تست آزمون خودروها» و «ایستگاه های شارژ خودرو ها و موتورسیکلت های برقی» مطرح و در رابطه با آنها تبادل نظر می شود.
این رویداد فناورانه در ایام ۲۵ و ۲۶ مهرماه سالجاری در محل مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا برگزار می گردد.
برگزاری نمایشگاه آخرین دستاوردها، توانمندی ها و فناوری های شرکتهای دانش بنیان و توانمند در صنعت خودرو از دیگر محورهای این رویداد است.1401/06/30
12:11:36
0.0 / 5
484
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا