هوافضا- علوم هوایی
رییس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران خبر داد

ساخت ماهواره پیشبینی زلزله

ساخت ماهواره پیشبینی زلزله

هوا فضا: به گزارش هوا فضا، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از ساخت ماهواره پیش زلزله با نام ˮآیاتˮ در این سازمان اطلاع داد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر حسن زمانیان در پنجاه و هفتمین اجلاس معاونان پژوهشی و فناوری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری که در محل سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار شد، اظهار داشت: رابطه تنگاتنگی بین فعالیتهای معاونت پژوهشی و فناوری وجود دارد، به این صورت که معاونت پژوهشی بستر تولید فناوری را فراهم می آورد و معاونت فناوری زمینه تولید محصول فناورانه را بوجود می آورد.
وی ضمن اشاره به ظرفیت های سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، اظهار داشت: هفت پژوهشکده در این سازمان درحال فعالیت است و صد و چهل شرکت دانش بنیان برتر هم درحال فعالیت است که نشان از وجود همزمان پژوهش و فناوری در این سازمان است.
زمانیان، ایجاد نخستین پارک علم و فناوری بین المللی در کشور را از برنامه های درحال اجرا در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران نام برد و اظهار داشت: تابحال اساسنامه و طرح جامع این پارک تصویب شده است.
معاون وزیر علوم اظهار داشت: در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، طرح های فناورانه شاخص زیادی در حال انجام می باشد که تولید دستگاه لیزر جراحی، دستگاه دیالیز قابل حمل و ساخت ماهواره آیات برای پیشبینی زلزله همچون این طرح هاست.
به نقل از وزارت علوم، وی در مورد ابعاد بین المللی فعالیتهای سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، اظهار داشت: این سازمان مرکز اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند در ایران است و بزودی مرکز بین المللی مقابله با ریزگرد را هم بوجود می آورد.
زمانیان اضافه کرد: شبکه پارک های علم و فناوری اتحادیه اقیانوس هند به پیشنهاد سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران تشکیل شد و این سازمان دو قرارداد بین المللی در چارچوب این شبکه را منعقد کرده است.
منبع:

1401/07/28
12:22:29
0.0 / 5
621
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا