هوافضا- علوم هوا فضا

دهقانی معاون علمی رئیس جمهوری شد

دهقانی معاون علمی رئیس جمهوری شد

هوا فضا: روح الله دهقانی، سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاون رییس جمهوری در زمینه علم و فناوری شد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا همزمان با انتخاب حسن مسلمی نائینی به عنوان رییس جهاد دانشگاهی از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی، حکم انتصاب دکتر روح الله دهقانی فیروز آبادی صادر شد و برمبنای آن وی به سمت معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان منصوب گردید.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در حکم سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری خطاب به روح الله دهقانی فیروزآبادی آمده است:
"به استناد اصل یکصد و بیست و چهارم قانون اساسی و نظر بمراتب تعهد، شایستگی و تجارب بهادار علمی و اجرائی، به سبب این حکم، به عنوان معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور منصوب می شوید.
امید است با اتکال به خداوند متعال و اهتمام به «عدالت محوری»، «روحیه انقلابی»، «مردم داری»، «پاک دستی»، «فسادستیزی»، «قانون مداری» و «مفاد عهدنامه مدیران دولت مردمی» با برنامه ریزی بمنظور «آفرینش علمی و توسعه فناوری های راهبردی و اقتدارآفرین با تأکید بر حوزه های نوپدید» بوسیله «شناسایی، حمایت و هدایت فعالانه استعدادهای برتر»، «توجه ویژه به دانشمندپروری» و «توسعه فرصت های شکوفایی نخبگان برای حل مسایل اساسی کشور در پیشبرد اهداف دولت مردمی و ایران قوی» مجدانه کوشا باشید.
اهتمام ویژه نسبت به افزایش تولید و اشتغال دانش بنیان، بسترسازی تحقق حکمرانی علوم پایه، توسعه نظام نوآوری بومی ایران و نیز سرمایه گذاری مساله محور در علوم پایه و علوم انسانی در دور جدید مسئولیت آن معاونت مورد انتظار است.
تفصیل ماموریت ها و انتظارات از آن معاونت به پیوست این حکم ابلاغ می شود.
توفیق و سربلندی آن جناب را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و انجام ماموریت ها و وظایف محوله از خداوند متعال مسالت می نمایم.»
منبع:

1401/08/12
15:12:27
0.0 / 5
403
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا