علوم هوا فضا
با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی؛

۳ طرح تحقیقاتی در حوزه علوم اجتماعی به مرحله نهایی رسید

۳ طرح تحقیقاتی در حوزه علوم اجتماعی به مرحله نهایی رسید

به گزارش هوا فضا، سه طرح تحقیقاتی درحوزه علوم اجتماعی محاسباتی با رویکرد شناختی تحت حمایت ستاد توسعه علوم وفناوری های شناختی به اتمام رسید.به گزارش هوا فضا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اجرای سه طرح تحقیقاتی تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی با هدف توسعه زیرساخت های نرم جهت ایجاد محصولات و خدمات کارآمد در حوزه علوم اجتماعی محاسباتی به اتمام رسید.
سه طرح محصول محور«ایجاد یک پلت فرم استخراج معنا یا نظرات از روی اظهارات کاربران با استفاده از روش های تشخیص موضع و تحلیل احساس هدفمند»، «توسعه سامانه برآورد گرایشات سیاسی کاربران فارسی زبان توئیتر» و «توسعه سامانه تحلیل محتوای فارسی به منظور استخراج موضوع» به اتمام رسیده و سرویس حاصل در حال نهایی سازی است.
وب سرویس هایی مبتنی بر خروجی هر یک از پروژه های فوق قابل استفاده جهت عموم است و فعال شدن آن متعاقبا از راه سایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید.
درحال حاضر۱۰ طرح تحقیقاتی علوم محاسباتی با رویکرد شناختی دیگر با هدف گسترش زمینه های تحقیقات بین رشته ای مشترک با علوم شناختی و توسعه بازارهای کارآمد برای عرضه خدمات و تولید محصولات در حوزه علوم شناختی در حال اجرا است.
این تعداد از طرح های تحقیقاتی علوم محاسباتی در جهت پشتیبانی از تولید و تجاری سازی پروژه های دانش بنیان جهت کمک به توسعه ملی پایدار در حوزه شناختی در نتیجه برگزاری دو فراخوان ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی مورد پذیرش نهایی قرار گرفته است.
ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در این فراخوان ها از مراکز و گروههای دانشگاهی و شرکتهای دانش بنیان فعال در زمینه جمع آوری یا تحلیل داده های دیجیتال برای مشارکت در ایجاد زیرساخت های نرم، توسعه فناوری و تجاری سازی خدمات و تولید محصولات علوم اجتماعی محاسباتی با رویکرد شناختی برای عرضه ایده ها و طرح های پژوهشی و تحقیقاتی دعوت به همکاری کرده است که به مدد آن بتوان به درک بهتری از مسائل اجتماعی، اقتصادی، و فرهنگی دست یافت.

1401/08/28
13:57:39
0.0 / 5
509
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا