هوافضا- علوم هوایی
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری:

راه اندازی مراکز خدمات پزشکی پیشرفته در کشورهای همسایه

راه اندازی مراکز خدمات پزشکی پیشرفته در کشورهای همسایه

هوا فضا: معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از برنامه این معاونت جهت راه اندازی مراکز خدمات پیشرفته پزشکی در کشورهای همسایه آگاهی داد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی در حاشیه مراسم رونمایی از فاز اول پروژه ژن درمانی کودکان مبتلا به سرطان خون در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه در دوره درمان های پیشرفته قرار داریم، اظهار داشت: امروزه سلامت یکی از مسایل مهم دنیا است و آینده صنعت سلامت در اختیار کشورهایی است که در زمینه های علم و فناوری حوزه سلامت فعال می باشند.
وی ژن درمانی، سلول درمانی و مهندسی بافت را یکی از شاخه های جدی حوزه آینده پزشکی دانست و اظهار داشت: متاسفانه به سبب آنکه هزینه های علم و فناوری و توسعه این حوزه بالا است، درمان های آن نیز پر هزینه است ولی با توجه به این که در کشور ارزش افزوده زیادی به سبب وجود نیروی انسانی متخصص و توانمند، داریم و هزینه تولید نسبت به دنیا پایین تر است، این حوزه می تواند پتانسیل خوبی برای ایجاد یک صنعت بزرگ در کشور باشد.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری افزود: اگر این حوزه های درمانی به خوبی حمایت و توسعه یابند و در ابعاد بزرگ و صنعتی، خدمت رسانی کنند، اساسا یکی از جاذبه های مهم گردشگری کشور خواهند شد و سالانه خیلی از مردم دنیا علاقمند خواهند شد تا به کشور بیایند هم از گردشگری بهره گیرند و هم در زمینه سلامت، خدمات لازم را دریافت نمایند.
وی با اشاره به برنامه های معاونت علمی دراین زمینه اشاره نمود و تصریح کرد: دراین زمینه برنامه هایی را بمنظور راه اندازی مراکز خدمات فناورانه پزشکی در کشورهای همسایه در دستور کار داریم تا بتوانیم در کشورهای دیگر برمبنای تعرفه های دنیا، از ثروتی که دانشمندان به وجود آورده اند به خوبی استفاده نمائیم.
منبع:

1401/09/05
20:10:32
0.0 / 5
473
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا