هوافضا- علوم هوایی
معاون فناوری وزیر علوم:

بیش از 2 هزار دانشجو در طرح دستیار فناوری مشغول به فعالیت شدند

بیش از 2 هزار دانشجو در طرح دستیار فناوری مشغول به فعالیت شدند

هوا فضا: معاون فناوری وزیر علوم از فعالیت و کار دو هزار و 200 دانشجو در فاز نخست طرح دستیار فناوری آگاهی داد.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، علی خیرالدین امروز سه شنبه در حاشیه رونمایی از محصولات « CNC» سه محوره فرز در جمع خبرنگاران با تأکید بر این که لرستان به خوبی روی این طرح کار کرده و شش نفر به عنوان «دستیار فناوری» بر روی این طرح کار کرده اند، گفت: در مجموع ۳۵ دانشجو برای این کار معرفی شده اند.
وی با اعلان اینکه «دستیار فناوری» یک طرح بسیار موفق در سطح کشور است، افزود: در مجموع دو هزار و ۲۰۰ دانشجو در فاز اول این طرح فعالیت خودرا آغاز نموده اند.
معاون فناوری وزیر علوم در ادامه سخنان خود اظهار داشت: این دانشجویان طی شش ماه و همزمان با تحصیل خود، می توانند در واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان مستقر شوند و کارهای فناوری و نوآوری را انجام دهند.
خیرالدین با تأکید بر این که دانشجویان مقطع کارشناسی مبلغ یک میلیون تومان، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مبلغ دو میلیون تومان و دانشجویان مقطع دکتری مبلغ سه میلیون تومان در قالب اجرای این طرح حقوق دریافت می کنند، اضافه کرد: در این جهت حقوق سه ماه این دانشجویان نیز درحال بررسی و پرداخت است.
وی در ادامه سخنان خود با اعلان اینکه هم اکنون ۶۳ صندوق پژوهش و فناوری در کشور فعال می باشند و موجودی هر کدام از آنها حداقل پنج میلیارد تومان است، اضافه کرد: موجودی این صندوق ها به تعداد سهامداران آنها بستگی دارد و با هم متفاوت هستند.
معاون فناوری وزیر علوم با اعلان اینکه برمبنای پیگیری های صورت گرفته، در قالب ماده ۴۳ ضوابط اجرائی بودجه ۱۴۰۱، این اجازه داده شده که از محل اعتبارات تملک دارایی استانها برای پشتیبانی از زیست بوم فناوری و همین طور صندوق های پژوهش و فناوری استفاده شود، عنوان کرد: پارک علم و فناوری لرستان در این جهت پیگیری های لازم را برای دریافت این اعتبار داشته و امیدواریم قسمتی از این اعتبار را هم دانشگاه لرستان و هم پارک علم و فناوری برای افزایش سهم این مجموعه ها در صندوق علم و فناوری در نظر بگیرند.


منبع:

1401/09/06
12:13:22
0.0 / 5
465
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا