علوم هوا فضا

ایجاد دفاتر نمایندگی فروش برای محصولات نانویی حوزه بهداشتی در ۸ کشور

ایجاد دفاتر نمایندگی فروش برای محصولات نانویی حوزه بهداشتی در ۸ کشور

هوا فضا: یکی از شرکت های دانش بنیان با تولید 6 دسته محصول مبتنی بر نانو فناوری، توانست در 8 کشور نمایندگی فعال داشته باشد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، نریمان اکبری، معاون مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه ما از سال ۸۴ با تمرکز بر محصولات حوزه پزشکی کار خودرا شروع کردیم، اضافه کرد: هم اکنون ۶ دسته محصول به بازار عرضه نموده ایم؛ محصولات پیشرفته ترمیم زخم، بندآورنده های خونریزی، ضدعفونی کننده های برپایه نانوذرات نقره، محصولات تشخیصی نظیر کیت تشخیص عفونت، محصولات بهداشتی (Hygiene) و جعبه های کمک های اولیه و پانسمان ثانویه که حاوی محصولات داخل این شرکت است.
معاون مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: در بخش محصولات مبتنی بر نانوذرات نقره، محصولاتی نظیر ضدعفونی کننده محل تزریق، ضدعفونی کننده سوختگی، ضد عفونی کننده زخم، ضدعفونی کننده دست، ضدعفونی کننده بدن، ضدعفونی کننده سطح، ضدعفونی کننده وسایل و تجهیزات و همین طور فوم بهداشتی بانوان را به تولید رساندیم. تفاوت میان برخی ضدعفونی کننده ها نظیر زخم و سوختگی در میزان غلظت ذرات مؤثر داخل محلول است که متناسب با هر کاربرد فرموله شده است.
اکبری به تشریح خاصیت ها و مزایای ضدعفونی کننده سیلوسپت پرداخت و اظهار داشت: این محصولات فاقد الکل هستند، در نتیجه حساسیت زایی و سمیت ندارند، بدون رنگ و بو بوده و سبب خشکی روی دست نمی شوند. همین طور از ماندگاری بالایی نیز برخوردار می باشند. از طرف دیگر برای برخی تجهیزات، خورنده نبودن ترکیبات ضدعفونی کننده، نیز یک مزیت بشمار می رود که این محصول واجد این خاصیت است.
وی درباره ی مکانیسم عمل ضدعفونی کننده نانویی، اظهار داشت: اتصال نانوذره به دیواره غشاء و سلول سبب لطمه به ساختار ارگانیسم شده و مانع از همانندسازی DNA و RNA می شود و از گسترش فعالیت میکروبی جلوگیری می کند.
به نقل از ستاد نانو، اکبری، بندآورنده خون حاوی هیدروکسی آپاتیت را از دیگر محصولات این شرکت دانست و تصریح کرد: این محصول به سبب دارا بودن مزیت هایی نظیر قابل جذب بودن برای بدن، آنتی باکتریال بودن و عدم ایجاد بافت گرانولوما، قابل رقابت با یک محصول آمریکایی است.
اکبری، از ایجاد نمایندگی های فعال در کشورهای مختلف همچون ایتالیا، یونان، لهستان، ترکیه، مالزی، فیلیپین، سوریه، تایلند و به زودی در کشورهایی همچون برزیل، کره جنوبی آگاهی داد.1401/09/13
15:38:58
0.0 / 5
542
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا