هوافضا- علوم هوا فضا

وزارت بهداشت و علوم ۲ خریدار اصلی تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران

وزارت بهداشت و علوم ۲ خریدار اصلی تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران

به گزارش هوا فضا، معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اظهار داشت: وزارت علوم با خرید ۵۹۵ میلیارد تومان و وزارت بهداشت با خرید ۳۴۲ میلیارد تومان دو خریدار اصلی محصولات نمایشگاه تجهیزات طی ۹ دوره بوده اند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، محمدحسین بهشتی امروز در مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار، اظهار داشت: این نمایشگاه با هدف «تجهیز دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، پژوهش سرا، مراکز علمی و تحقیقاتی با محصول ایرانی»، «ارتقای توان ساخت داخل در حوزه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی» و «ایجاد برندهای ملی جهت حضور در بازارهای داخلی و خارجی» برگزار می گردد.
وی ضمن اشاره به برگزاری ۹ دوره نمایشگاه تجهیزات و میزان فروش شرکتهای دانش بنیان، اظهار داشت: طی این مدت هزار و ۳۳۰ میلیارد تومان مجموع فروش شرکت ها بوده که همین سبب شده ۱.۷ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی به همراه داشته است.
بهشتی ضمن اشاره به حمایت ۳۶ درصدی معاونت علمی و فناوری از فروش شرکتهای سازنده و با تکیه بر این که تابحال ۴۸۰ میلیارد تومان یارانه پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: این پشتیبانی از طریق اهرمی کردن سرمایه برای خریدهای دولتی بوده است.
معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن اشاره به عملکرد سازمان های خریدار تجهیزات و مواد آزمایشگاهی طی ۹ دوره، اظهار داشت: وزارت علوم با خرید ۵۹۵ میلیارد تومان و وزارت بهداشت با خرید ۳۴۲ میلیارد تومان دو خریدار اصلی محصولات نمایشگاه تجهیزات طی ۹ دوره بوده اند.
وی ضمن اشاره به دوره دهم اظهار داشت: در این دوره از نمایشگاه، ۳۷۳ شرکت ثبت نام کرده بودند که حدود ۳۱۰ شرکت در نمایشگاه حاضر شدند.
بهشتی اضافه کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ۳۷ درصد محصولات در تهران و ۶۳ محصول در سایر استان ها حمایت کرده تا محصولات ایرانی در حوزه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی مورد استفاده قرار گیرند.
معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن اشاره به توزیع حوزه ای تجهیزات نمایشگاه دهم، اظهار داشت: «فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی»، «مکانیک، عمران، شیمی و متالوژی»، «برق، الکترونیک و نرم افزار»، «پزشکی، زیست فناوری، کشاورزی و محیط زیست»، «نفت، پتروشیمی و انرژی»، «نانو»، «مواد آزمایشگاهی»، «تجهیزات آزمون»، «خدمات کالیبراسیون» از توزیع حوزه ای تجهیزات نمایشگاه دهم هستند.
وی با اعلان اینکه ۸ هزار و ۷۶۹ محصول در حوزه های مختلف نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی به معرض نمایش گذاشته می شوند، اظهار داشت: بناست که از ۱۲ محصول در این دوره از نمایشگاه رونمایی شود.
منبع:

1401/09/20
15:28:29
0.0 / 5
618
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا