هوافضا- علوم هوایی

افزایش مقاومت کفپوش های بتنی صنایع دریایی با نانو

افزایش مقاومت کفپوش های بتنی صنایع دریایی با نانو

هوا فضا: پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان کفپوش های مقاوم به سایش را برای کاربرد در صنایع دریایی و کشتیرانی به تولید رساندند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، کشش، مقاومت و عمر کفپوش های بتنی تولید شده با فناوری نانو نسبت به نمونه های معمولی بیشتر و بالاتر است. این خاصیت منحصر به فرد کمک کرده است تا از این محصول مقاوم و سخت در مکان هایی مانند انبارهای صنایع دریایی و کشتیرانی، بندرگاه ها و اسکله ها که عوامل مخرب محیطی همچون فشار و ضربه های شدید مکانیکی وجود دارد، به آسانی بهره برد.
این محصول از طرف یکی از شرکت های دانش بنیان تولید شده و «مقاومت مکانیکی عالی»، «وزن پایین»، «نفوذناپذیری و جذب سطحی پایین آب»، «مقاومت خمشی بهبود یافته»، «مقاومت بالا نسبت به ضربه»، «کیفیت و سطح ظاهری مناسب»، «دوام بالا» و «تغییر ابعادی کم» همچون خاصیت های این نوع کفپوش ‍ های بتنی است.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، این محصول در دو سطح رویی و سطح بستر تولید شده است. در سطح رویی که هنگام استفاده از کفپوش نمایان است و در معرض سایش قرار می گیرد، از مصالح ریزدانه و یکنواخت استفاده می شود؛ اما سطح بستر که زیر لایه رویی قرار گرفته و بعد از چیدن کفپوش در تماس با زمین بوده و نمایان نیست، از مصالح درشت دانه تری استفاده می شود.
از این کفپوش های می توان در «سیستم های روسازی کف و ضد سرخوردگی»، «کف سازی صنعتی و تزئینی»، «مکان هایی که سطوح تحت سایش شدید قرار دارند»، «پارکینگ ها، انبارها و بندرگاه ها»، «سطح معابر، پیاده روها و تقاطع ها»، «کف پله محوطه های بیرونی»، «رویه رمپ ها، شیب ها و پیچ ها»، «کف های هشداردهنده و سرعت گیر حاشیه ای و عرضی جاده ها و اتوبان ها و رویه محدوده های ایستگاه های عوارضی» و «رویه محوطه های پالایشگاهی و جایگاه های سوخت گیری» بهره برد.
منبع:

1401/09/27
11:08:35
0.0 / 5
581
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا