هوافضا- علوم هوایی
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه تربت حیدریه:

دانشگاه تربت حیدریه 85 مقاله علمی بین المللی منتشر کرد

دانشگاه تربت حیدریه 85 مقاله علمی بین المللی منتشر کرد

به گزارش هوا فضا، تربت حیدریه ـ معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه تربت حیدریه اظهار داشت: در سال تحصیلی جاری از مجموع ۱۵۰ مقاله علمی اعضای هیأت علمی این دانشگاه، ۸۵ مقاله در مجله های بین المللی انتشار یافته است.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، علی کوچی ظهر یکشنبه در آئین افتتاح نمایشگاه هفته پژوهش اظهار نمود: حالا دانشگاه تربت حیدریه ۲ نشریه علمی پژوهشی به نامهای «راهبردهای توسعه روستایی» و «زراعت و فناوری زعفران» توسط هیأت علمی دانشگاه منتشر می کند که این ۲ فصلنامه به ترتیب از سال ۹۴ و ۹۲ فعالیت انتشاراتی خویش را آغاز و راه اندازی ۲ نشریه دیگر به زبان انگلیسی در حوزه مهندسی مکانیک و مهندسی برق هم در دستور کار است.
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه تربت حیدریه اظهار داشت: بر مبنای آخرین ارزیابی دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نشریات علمی این دانشگاه موفق به کسب بالاترین رتبه (الف) شدند.
وی خاطرنشان کرد: این ارزیابی در ارتباط با عملکرد علمی پژوهشی در چهار رده «الف، ب، ج، د» و بین نشریات علمی دانشگاه های کشور انجام شد.
کوچی با یادآوری بنیه علمی و سطح بالای تولیدات دانشگاه تربت حیدریه اضافه کرد: با در نظر گرفتن تعداد استادان، سرانه چاپ مقاله علمی، این دانشگاه معادل و همتراز دانشگاه فردوسی مشهد بعنوان یکی از دانشگاه های معتبر و مرجع است.
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه تربت حیدریه اضافه کرد: این یک ادعای شخصی نیست بلکه توسط پایگاه علمی «اسکوپرس» بعنوان یک مرکز معتبر بین المللی عنوان شده که معیارهای بسیار سختگیرانه علمی داشته و خروجی آن تأیید کیفیت بالای تولیدات علمی - پژوهشی دانشگاه تربت حیدریه است.
به گفته وی تعداد مقالات علمی معتبر دانشگاه تربت حیدریه و مورد تأیید این نهاد بین المللی سال گذشته ۱۱۹ مورد و ظرف چهار ماه نخست سال جاری ۲۸ مقاله بوده است.


منبع:

1401/09/28
21:09:15
0.0 / 5
421
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا