علوم هوا فضا

پشتیبانی از دانشجویان کارآفرین با رویداد نانواستارت آپ

پشتیبانی از دانشجویان کارآفرین با رویداد نانواستارت آپ

هوا فضا: هوا فضا: ستاد توسعه فناوری نانو در نظر دارد با برگزاری ششمین دوره نانواستارت آپ، از کسب و کارهای نانویی و از دانشجویان و فارغ التحصیلان مستعدی حمایت مادی و معنوی کند که بدنبال کارآفرینی، راه اندازی استارت آپ و حل چالش های موجود در کشور می باشند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، افرادی که در مرحله اول یازدهمین دوره مسابقه ملی فناوری نانو شرکت کرده اند، می توانند در دی ماه ۱۴۰۱ با ثبت ایده در ششمین دوره نانواستارت آپ، شانس خودرا برای بهره مندی از حمایت های این برنامه امتحان کنند.
مخاطبان این دوره، تمامی شرکت کنندگان در مرحله اول یازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی هستند که درصدی بالاتر از صفر را در این آزمون کسب کرده و دارای ایده نانویی و کاربردی هستند و امکان ارائه ایده بوسیله درگاه ثبت مشخصات به آدرس https: //nef.nano.ir/sl/ncs6 تا ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱ برای آنها فراهم گشته است.
نانواستارت آپ، برنامه پشتیبانی از کسب و کارهای نانویی در ایران ذیل ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، بدنبال حمایت مادی و معنوی از دانشجویان و فارغ التحصیلان مستعدی است که بدنبال کارآفرینی، راه اندازی استارت آپ و حل چالش های موجود در کشور می باشند.
مرحله اول یازدهمین مسابقه ملی فناوری نانو نیز بصورت مجازی در تابستان ۱۴۰۱ اجرا شد. تمام افراد، شامل دانشجویان و فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی که در این آزمون شرکت کرده و درصدی بالاتر از صفر را کسب کرده اند، به شرط ارائه ایده نانویی و کاربردی، مجاز به ثبت نام در ششمین دوره نانواستارت آپ هستند.
بلوغ طرح های ارسالی باید در حد یک ایده فناورانه دارای حداقل سطح آمادگی فناوری ۲ باشد، ضمن آنکه نمونه آزمایشگاهی یا نمونه اولیه می تواند ناقص باشد، به شرط آنکه نیاز به تحقیق وتوسعه برای ساخت محصول بهینه و عاری از نقص (MVP) باشند.
پذیرفته شدگان در جلسات داوری نهایی از حمایت های ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در قالب برنامه نانواستارت آپ بهره مند خواهند شد.
به نقل از ستاد نانو، محورهای رویداد نانو استارت آپ حوزه های "تصفیه آب و پساب"، "بازیافت و مدیریت پسماند"، "پاکسازی و تصفیه هوا"، "نانو مواد صعتی"، "رفع آلودگی صوتی"، "رنگ و پوشش"، "تجهیزات آزمایشگاهی سنتز و آنالیز مواد"، "تجهیزات و وسایل پزشکی ملزومات پزشکی و دامپزشکی"، "باتری و ذخیره ساز"، "مواد پیشرفته برای کاربری نظامی و دفاعی"، "حسگر و ابزار دقیق" و "دیود و ال ای دی" تعیین شده است.1401/10/03
10:37:08
0.0 / 5
438
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا