هوافضا- علوم هوایی
وزیر بهداشت در افتتاح مركز گامانایف مجتمع بیمارستانی یاس مطرح كرد

رشد علوم پزشکی به رشد بین رشته ای متکی است

رشد علوم پزشکی به رشد بین رشته ای متکی است

به گزارش هوا فضا، وزیر بهداشت در مراسم افتتاح مرکز گامانایف مجتمع بیمارستانی یاس با آنکه 25 درصد کل فعالیت دانش بنیان های کشور، مربوط به حوزه سلامت است، اظهار داشت: رتبه علمی کشور از 16 به 15 در جهان ارتقا یافته است.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی امروز در مراسم افتتاح مرکز گامانایف مجتمع بیمارستانی یاس اظهار داشت: رشد علوم پزشکی به رشد بین رشته ای متکی است و درصورتی می توانیم موفقیت به دست آوریم که همه بخش ها باهم همکاری کنند.

وی اظهار داشت: یکی از بزرگ ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، حوزه سلامت است و از سالهای اولین انقلاب تاکنون، رشد فزاینده ای در این عرصه را شاهد بودیم و می توان گفت پیشرفته ترین حوزه سلامت منطقه را دارا هستیم.

دکتر عین اللهی با اشاره به حضور خود در اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در قاهره، اشاره کرد: در این رویداد، ایران از نظر فاکتورهای بهداشتی از خیلی از کشورهای منطقه جلوتر بود.

قدرت جمهوری اسلامی ایران در مهار کرونا دیده شد

وی با اعلان اینکه قدرت جمهوری اسلامی ایران در مهار کرونا مشهود است، افزود: در همه گیری کرونا خیلی از کشورها با حجم زیادی از مبتلایان و فوت شدگان مواجه بودند، درحالی که در کشور ما این بیماری به خوبی مدیریت و مهار گشت.

وی با اعلان اینکه موفقیت در مهار کرونا تنها به وزارت بهداشت محدود نمی گردد، بلکه یک موفقیت تاریخی برای ملت ایران به حساب می آید، اشاره کرد: حضور مردم در صحنه و مشارکت در واکسیناسیون و رعایت پروتکلهای بهداشتی، تاثیر بسیاری دراین زمینه داشت.

وزیر بهداشت اظهار داشت: مهم ترین دارایی و ثروت حوزه سلامت، نیروی انسانی متخصص و متعهد است. ما امروزه نیاز به اعزام بیمار به خارج از کشور نداریم و پیشرفته ترین درمان ها در کشورمان قابل انجام است.

عین اللهی با اعلان اینکه در کشور به ۲۸۰ مرکز بیمارستانی مجوز گردشگری سلامت داده شده است، اظهار داشت: این مراکز ظرفیت پذیرش بیماران خارجی را دارند.

وی با تأکید بر اهمیت پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه های علوم پزشکی، اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشگاه نمونه در حوزه پذیرش دانشجوی خارجی است و نماد و الگوی آموزش در کشور است.

وزیر بهداشت افزود: یکی از مزیت هایی که دانشگاه علوم پزشکی تهران دارد، این است که میزبان تمام اقشار جامعه، به ویژه قشر مستضعف است.

وی اظهار داشت: امروزه در زمینه علوم پزشکی شاهد جهش های علمی بسیاری هستیم. روزی، درمان بیماریها متکی بر دارو بود و تصور می شد فقط داروست که جان بیماران را نجات می دهد؛ همانطور که می دانید پس از نفت، دومین صنعت سودآور جهان، دارو است و مافیای دارو نه فقط در ایران بلکه در دنیا در مقابل روش های جدید درمانی غیردارویی مقاومت می کند و اجازه نمی دهند روش های غیر دارویی اجرا شود، چونکه بدنبال آن، سود آنها کاسته می شود.

دکتر عین اللهی اظهار داشت: دستگاهی که امروز به بهره برداری می رسد نیز از روش های غیردارویی مهم در درمان سرطان برخوردارست.

وی ادامه داد: در زمینه بیماران مبتلا به سرطان، کاری که امسال انجام شد، افتتاح صندوق بیماریهای صعب العلاج با بودجه ای قریب به ۵ هزار میلیارد تومان با مصوبه شورای عالی بیمه سلامت و هیات دولت بود. برای اینکه درمان بیماریهای صعب العلاج با هزینه های معمولی امکان پذیر نیست.

امروز وزارت بهداشت کارنامه اقداماتش را ارائه می دهد

وی اشاره کرد: امروز وزارت بهداشت کارنامه اقداماتش را ارائه می دهد و همین دستگاهی که امروز افتتاح خواهد شد، گوشه ای از کارنامه وزارت بهداشت است.

وزیر بهداشت اضافه کرد: وزارت بهداشت نزدیک به ۱۰ هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی در دولت دکتر رییسی به وجود آورده و ۷ هزار و ۹۰۰ تخت دیگر تا آخر سال به بهره برداری خواهد رسید.

دکتر عین اللهی اظهار داشت: بیمه سلامت بعداز سال ها، امسال اجرائی شد و سه دهک پایین جامعه بطور رایگان بیمه شدند.

وی با اشاره به پیشرفت نسخه الکترونیک و اجرای پزشکی خانواده، اظهار داشت: امیدواریم با بودجه ای که مجلس تصویب می کند، بتوانیم طرح پزشک خانواده را در کل کشور اجرائی نماییم.
منبع:

1401/10/05
10:53:32
0.0 / 5
461
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا