هوافضا- علوم هوایی
معاون بنیاد ملی نخبگان:

مجلس در ایجاد فضا برای بهره گیری از توان نخبگان نقش کلیدی دارد

مجلس در ایجاد فضا برای بهره گیری از توان نخبگان نقش کلیدی دارد

به گزارش هوا فضا، معاون بنیاد ملی نخبگان مطرح کرد: مجلس شورای اسلامی در ایجاد فضای مساعد برای بهره گیری کشور از توان و نخبگان نقش کلیدی دارد.


به گزارش هوا فضا به نقل از بنیاد ملی نخبگان، در نشست حسینعلی حاجی دلیگانی؛ عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و میثم شهبازی معاون توسعه و مدیریت منابع بنیاد ملی نخبگان آخرین برنامه ها و اقدامات انجام شده در جهت پشتیبانی از نخبگان و استعدادهای کشور بررسی گردید.

در این نشست حسینعلی حاجی دلیگانی؛ عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اهمیت طرح های جاری بنیاد ملی نخبگان بخصوص در ایجاد زمینه‌ی اشتغال و به کارگیری و رفع دغدغه های این قشر، آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای ایجاد و توسعه پشتوانه های قانونی مورد نیاز برای ارتقای جایگاه نخبگان و اثرگذاری آنان در کشور اعلام نمود. در ادامه میثم شهبازی؛ سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان در مورد عملکرد و برنامه های جاری این بنیاد و هم تلاشهای صورت گرفته برای تقویت جایگاه نخبگان در لایحه‌ی برنامه هفتم توسعه توضیحاتی ارائه نمود. ایشان در ادامه برخی طرح های مهم بنیاد ملی نخبگان همچون جذب نخبگان در دستگاههای اجرایی و هیئت علمی دانشگاه ها، پشتیبانی از سرآمدان علمی، هسته های حل مسئله‌ی دانشجومحور و استادمحور، پشتیبانی از ادامه‌ی تحصیل نخبگان در رشته های اولویت دار علوم پایه و علوم انسانی را شرح داد و بر نقش مؤثر بنیاد ملی نخبگان در ایجاد زمینه برای توانمندسازی مستعدان، ایجاد فضای اطمینان، امید و انگیزه در آنان و نگهداشت و اثرگذاری بیشتر نخبگان و مستعدان برای خدمت به کشور تاکید کرد. سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان همینطور ضمن اشاره به نقش کلیدی مجلس شورای اسلامی در ایجاد فضای مساعد برای بهره گیری کشور از توان و قابلیت های نخبگان، تعامل نمایندگان مجلس با بنیاد ملی نخبگان برای تقویت منابع این بنیاد و ظرفیت های قانونی مورد نیاز این بخش را امری ضروری دانست.

در انتها این جلسه که مدیرانی از حوزه های طرح و برنامه و دفتر راهبری اجرای سند استراتژیک کشور در امور نخبگان هم حضور داشتند هماهنگی لازم برای نحوه پیگیری موضوعات مورد مذاکره انجام شد.


1401/10/19
11:00:43
0.0 / 5
351
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا