هوافضا- علوم هوایی
معاون بنیاد ملی نخبگان خبر داد:

افزایش اثرگذاری اجتماع نخبگانی بر زیست بوم علم و فناوری

افزایش اثرگذاری اجتماع نخبگانی بر زیست بوم علم و فناوری

به گزارش هوا فضا، معاون بنیاد نخبگان اظهار داشت: در جهت افزایش اثرگذاری اجتماع نخبگانی و جریان‏ سازی در فضای دانشجویی، بنیاد ملی نخبگان مسائل خویش را در معرض دریافت ایده های اجتماع نخبگانی قرار داده است.به گزارش هوا فضا به نقل از بنیاد ملی نخبگان، سید محمدصادق موحد با بیان اینکه ارتقای «زیست بوم علم، فناوری، اقتصاد و مدیریت» از اهداف اصلی بنیاد ملی نخبگان است، اظهار داشت: برای نیل به این مهم، طرح «طرح شهید بابایی» با هدف پشتیبانی از توسعه رویدادهای رقابتی مساله محور که حول مسائل صنعت و جامعه شکل می گیرند، اجرا می شود.
معاون مستعدان و آینده سازان بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: افزایش اثرگذاری اجتماع نخبگانی کشور بر زیست بوم علم، فناوری، اقتصاد و مدیریت و همینطور جریان‏ سازی در فضای دانشجویی و دانش ‏آموختگان برتر برای حل مسائل کشور، از دیگر اهداف اصلی بنیاد ملی نخبگان از اجرای این طرح است.
موحد افزود: در این راستا، بنیاد می خواهد از این بستر، برای حل مسائل خود هم استفاده نماید و با برگزاری رویدادی رقابتی، مسائل خویش را در معرض دریافت ایده های اجتماع نخبگانی قرار دهد. ازاین رو، بنیاد ملی نخبگان بعنوان صاحب مساله و البته حامی رویداد (در قالب طرح شهید بابایی)، به منظور استفاده از ظرفیت مجریان توانمند و دارای سابقه برگزاری رویدادهای رقابتی و آشنا با نظام و اجتماع نخبگانی، فراخوان انتخاب مجری برگزاری این رویداد را اعلام نموده است.
رئیس شورای راهبری طرح توسعه رویدادهای رقابتی مساله محور (طرح شهید بابایی) خاطرنشان کرد: در نظر است این رویداد در موضوعات «ارائه ایده، راه کار و پیشنهادهای سیاستی برای شناسایی فعال و غیرخوداظهارانه برای شناسایی استعدادهای برتر کشور»، «ارائه ایده، راه کار و پیشنهادهای سیاستی برای جذب و اثرگذاری اجتماع نخبگانی در حل مسائل و نوآوری های اجتماعی»، «ارائه ایده، راه کار و پیشنهادهای سیاستی برای رویارویی با مهاجرت اجتماع نخبگانی»، «ارائه ایده، راه کار و پیشنهادهای سیاستی برای شبکه سازی اجتماع نخبگانی» برگزار گردد.
معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان تاکید کرد: انتظار اینست که مطابق چارچوب طرح شهید بابایی، رویداد شامل دوره های توانمندسازی، تیم سازی و انجام داوری علمی و قابل دفاع باشد.
موحد عنوان کرد: نهادی (دولتی یا غیر دولتی) می تواند این رویداد را برای بنیاد برگزار کند که دارای شخصیت حقوقی و سابقه فعالیت در رابطه با برگزاری رویداد رقابتی، برخوردار از نیروی انسانی متخصص با سوابق اجرایی مرتبط، دارای دفتر کار مناسب و تجهیزات کافی و بسترهای مناسب عرضه خدمات و همینطور برخوردار از تعاملات و ارتباطات گسترده با اجتماعی نخبگانی باشد.

1401/10/24
14:48:13
0.0 / 5
346
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا