هوافضا- علوم هوایی
معاون علمی رئیس جمهوری مطرح كرد

توسعه اکوسیستم انرژی با کابل کشی میسر نمی شود

توسعه اکوسیستم انرژی با کابل کشی میسر نمی شود

به گزارش هوا فضا، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری با تأکید بر این که همانطور که رشته های بین رشته ای اهمیت دارند، مهارت های بین رشته ای نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشند، اظهار داشت: تعدادی از شرکت های دانش بنیان به ساز و کار تجاری سازی و فروش آشنایی ندارند و بیشتر تولیدکننده فناوری هستند و حضور کارگزاران می تواند دراین زمینه ها کمک کننده به شرکت های دانش بنیان باشد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا روح الله دهقانی فیروزآبادی امروز در نشست مدیران و کارگزاران فن بازارهای کشور که در محل خانه نوآوری و فناوری ایران در نمایشگاه بین المللی برگزار شد، با اشاره به اینکه معتقدم کارگزاران علم و فناوری در سطح بالاتری از نظر مهارت نسبت به شرکتهای دانش بنیان قرار دارند، اضافه کرد: کسانی که بعنوان کارگزاران مشغول به فعالیت می شوند، باید چندین مهارت را داشته باشند؛ چون که آنها باید علاوه بر زبان فناوری، زبان صنعتگر و تجارت را بدانند تا بتوانند معامله ای را بین دانش بنیان ها و بازار ایجاد کنند.

دهقانی فیروزآبادی افزود: بر این اساس همان گونه که رشته های بین رشته ای اهمیت دارند، مهارت های بین رشته ای هم از اهمیت زیادی برخوردار می باشند.
وی با اشاره به اینکه کارگزاران باید با دانش بنیان ها زیست کنند، افزود: کارگزاران از یک سو باید زبان علم و فناوری شرکتهای دانش بنیان را بدانند و از طرفی باید زبان مذاکره را بدانند؛ ازاین رو احتیاج به مهارت های خاصی دارند، بنابراین معتقدم کار کردن در حوزه دانش بنیان ها آسان نیست.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری تصریح کرد: تشبیه کار کارگزاران دانش و فناوری به شبکه مویرگ های بدن تشبیه درستی نیست، بلکه فعالیت آنها همانند یک سیستم انتقال قدرت بین تمام بازیگران است؛ چون که این افراد قدرت را توزیع، تقسیم و مصرف می کنند.

به قول وی کارگزاران همانند رشته های بین رشته ای از اهمیت بالایی برخوردار می باشند، چونکه گره در تمام شبکه ها را می توانند با ارتباط درست وصل کنند.

دهقانی فیروزآبادی با اشاره به اینکه برای ایجاد شبکه در کشور ضعف داریم، خاطرنشان کرد: این در شرایطی است که دنیای امروز دنیای شبکه و ارتباطات است و به نظر من توجه به کارگزاران خیلی مهم است.

وی تاکید کرد: ما معتقدیم حمایت هول دادنی برای پیشبرد اهداف کفایت نمی کند، بلکه حمایت ها باید از نوع کشنده باشد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری با اشاره به اینکه متأسفانه عادت داریم از واژگان سوء استفاده نماییم، اظهار نمود: نمونه آن واژه دلالی است که از آن بعنوان یک شغل نامطلوب یاد می نماییم، اما این کلمه با منشأ عربی از دلالت کردن می آید. ازاین رو میتوان نتیجه گرفت که کارگزاری همان مهاجرت از کلمه دلالی به کارگزاری است.

دهقانی فیروزآبادی تصریح کرد: باید به صورت آگاهانه ارتباطی بین مصرف کننده و بازار در حوزه دانش بنیان ها صورت بگیرد و انتظار داریم این اتفاقات به واسطه کارگزاری ها باشد.

وی اظهار داشت: عموماً و بعضاً شرکتهای دانش بنیان به ساز و کار تجاری سازی و فروش آشنایی ندارند و بیشتر تولیدکننده فناوری هستند. آنها معمولا محصولات قابل عرضه به بازار ندارند و حضور کارگزاران می تواند در این حوزه ها کمک کننده به شرکتهای دانش بنیان باشد. در واقع کارگزاران نقش میانجی گری بین دانش بنیان ها و بازار را دارند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری با اشاره به اینکه در کارگزاری چهار ستون اصلی وجود دارد تا یک کسب و کار راه اندازی شود، اظهار داشت: ستون های کارگزاری شامل مشتری، تولیدکننده، دیتا و قانون می شود.

دهقانی فیروزآبادی بیان نمود: کارگزاران بستر جاری شدن حکمرانی هستند و لازم است این شغل جدید در حوزه علم و فناوری توسعه یابد. ما به دنبال علمی هستیم که تمام مجوزها از یک خروجی مشخص باشند و معاونت، صندوق نوآوری و پارک های علم و فناوری به صورت متمرکز فعالیت کنند.
وی افزود: اکوسیستم قدرت و انرژی با کابل کشی و ایجاد نیروگاه ها و کارخانه مصرفی رخ نمی دهد، بلکه همه اجزای این شبکه باید کامل شود و در این میان شبکه ارتباطات مهم می باشد، چون با تقویت آنها شرکتهای دانش بنیان تقویت خواهند شد.
منبع:

1401/10/25
14:08:06
0.0 / 5
529
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا