هوافضا- علوم هوایی
در قالب برگزاری همایشی؛

قالب سازی دانش بنیان شبکه سازی می شود

قالب سازی دانش بنیان شبکه سازی می شود

هوا فضا: هوا فضا: پارک علم و فناوری خراسان رضوی همایشی بمنظور ایجاد و توسعه تعاملات شرکت های فناور و دانش بنیان با صنایع پرکاربرد قالب سازی می کند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دومین همایش کانون قالب سازان با همکاری پارک علم و فناوری خراسان رضوی برگزار می گردد.
مسعود میرزائی شهرابی، رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: قالب سازی از مشاغل بسیار مهم و پرکاربرد در صنعت است و از این حوزه فناوری در راستای ساخت انواع قطعات با اندازه و جنس های مختلف استفاده می شود.
وی افزود: استفاده از قالب ها از گذشته های بسیار دور مرسوم بوده است و از قالب ها عمدتاً برای تولید انبوه قطعات استفاده می شود، بدین جهت کمتر صنعتی را می توان یافت که مصداقی از قالب های صنعتی در آن نباشد.
وی کاربرد قالب سازی از صنایع ماشین سازی و برق و متالورژی تا صنایع و محصولات فرهنگی در مقیاس های انبوه را از زمینه های کاربرد انواع مختلف قالب ها ذکر کرد.
شهرابی اشاره کرد: از طرف دیگر عمده محصولات شرکت های دانش بنیان نیازمند تامین قالب های صنعتی و گاهی پیچیده هستند و بدین جهت توسعه فناوری در این صنعت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند. پس شبکه سازی متخصصین دراین زمینه و نفوذ فناوری در آن بسیار اهمیت خواهد داشت.
به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، در این همایش درباب مطالبی چون "آشنایی با اهداف و ظرفیت های کانون قالب سازی در حوزه تولید"، "شبکه سازی و ایجاد و توسعه تعاملات شرکت های فناور و دانش بنیان و متخصصین فعال در حوزه قالب سازی و خدمات وابسته"، "برگزاری نمایشگاه تخصصی با حضور شرکت های فناور و دانش بنیان و اعضای رسمی کانون قالب سازان" و "توان سنجی و ارزیابی مالی اعضای کانون برای خرید زمین" بحث و تبادل نظر خواهد شد.
زمان برگزاری این همایش فردا، چهارشنبه ۵ بهمن در محل این پارک است.
منبع:

1401/11/04
15:01:20
0.0 / 5
443
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا