هوافضا- علوم هوایی
وزیر علوم:

شرکتهای دانش بنیان حمایت می شوند

شرکتهای دانش بنیان حمایت می شوند

به گزارش هوا فضا، وزیر علوم اظهار داشت: شرکتهای دانش بنیان مورد حمایت قرار می گیرند.به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، محمدعلی زلفی گل قبل از ظهر سه شنبه در حاشیه افتتاح مرکز همایش های بین المللی شهید حاج قاسم سلیمانی دانشگاه سمنان در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان این که باتوجه به نامگذاری شعار سال و تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص پشتیبانی از فعالان حوزه دانش بنیان این مهم در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: هفت هزار شرکت دانش بنیان طی دولت سیزدهم در کشور تأسیس شده است.
وی ضمن بیان این که کمک به راه اندازی این شرکت ها و عرضه تسهیلات مناسب همچون اقداماتی که برای پشتیبانی از آنها صورت می گیرد، اضافه کرد: رویکرد توسعه این کسب وکارها و کمک به رفع مشکلات و چالش های پیش روی آنها پیگیری می شود.
وزیر علوم ضمن بیان این که با حمایت های دولت ۱۱ هزار هسته فناور در کشور به راه افتاده است، اظهار داشت: توجه به این امور یکی از طریق های ایجاد اشتغال پایدار در کشور شمرده می شود بنابراین در تلاشیم ضمن پشتیبانی از آنها ارتباط دانشگاه و دانشجویان با صنایع بیشتر مرتبط نماییم تا دانش در کنار مهارت و تجربه بتواند منجر به پیشرفت و توسعه در کشور شود.
زلفی گل ضمن بیان این که مهم ترین خدمات دولت در حوزه دانش بنیان ایجاد ۴۰ هزار شغل بخش دانش بنیان در پارک های علم و فناوری کشور بوده است، اشاره کرد: ایجاد اشتغال در حوزه دانش بنیان رویکرد مهمی که در دولت سیزدهم به صورت جد پیگیری می شود.
وی ضمن بیان این که طی سنوات اخیر به موضوع هایی نظیر هسته های دانش بنیان و دانش محور توجه بسیاری شده است، اضافه کرد: تبدیل ایده به تولید مهم ترین نگاهی که از توسعه دانش بنیان ها دنبال می شود تا بتواند ضم پشتیبانی از آنها موجبات ترقی و پیشرفت را در کشور فراهم آورند.


منبع:

1401/11/20
12:40:57
0.0 / 5
353
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا