علوم هوا فضا
رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه تهران مطرح كرد

ایده های مطرح در رساله ها جرقه ای برای حل چالش های صنعت

ایده های مطرح در رساله ها جرقه ای برای حل چالش های صنعت

به گزارش هوا فضا، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در رویداد گلوگاه تحقق رویکرد کارآفرینی با تاکید بر حضور دانشجویان و تشکل های دانشجویی را مهم ترین هدف پارک های علم و فناوری دانست و اظهار داشت: برنامه گلوگاه در جهت مماس کردن صنعت با دانشگاه است و مرکز نوآوری و کارآفرینی پارک فناوری تهران هم به دنبال تشکیل و راه اندازی هسته های دانشجویی است و ایده های مطرح شده توسط دانشجویان در رساله ها جرقه ای برای حل چالش های صنعت خواهد بود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر علی اسدی ضمن اشاره به این که پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مرجع تمام پارک های کشور است و قدمت ۲۰ ساله دارد، اظهار داشت: ضروریست بستر لازم جهت فعالیت و حضور دانشجویان بعنوان هسته های فناور ایجاد شود که پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در تلاش است این بستر را برای حضور و فعالیت آنها آماده کند.
وی افزود: در جهت محقق شدن شعار دانشگاه تهران «جهاد علمی برای تحقق دانشگاه کارآفرین با رویکرد مسئولیت پذیری اجتماعی» باید ارتباط با دانشجو برقرار شود تا ایده های فناور آنها به بار بنشیند و از دانش و مهارت آنها برای بالندگی و پیشرفت کشور بهره مند شد.
دکتر اسدی ضمن اشاره به هدف برگزاری رویداد گلوگاه، اظهار داشت: نیازهای صنعت دریافت و عرضه شده است و در ادامه دیدگاه ها و ایده های دانشجویان هم باید عرضه شود و مهم تر از آن باید گلوگاهی که در این بین سبب کندی حل مساله و یا پیشگیری از حل مساله می شود، پیدا و مطرح شود.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران همینطور ضمن اشاره به ظرفیت جدید بوجود آمده در این سازمان، اظهار داشت: پردیس علم و فناوری شهید چمران در اشتهارد راه اندازی شده که دانشجویان انجمن فنعت(فناوری و صنعت) باید به این ظرفیت یک نگاه جدی داشته باشند و میتوان از این فضا برای کارورزی و مهارت ورزی نیروهای دانشجویی بهره برد تا آنها بعنوان نیروهای متخصص آموزش دیده بعد از دوران کارورزی خود وارد صنعت شوند.
دکتر ایرج اله دادی، معاون توسعه و فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران هم در این رویداد ضمن اشاره به سیاست این سازمان امسال و سال آینده در حوزه توسعه فناوری، اظهار نمود: تلاش ما در جهت افزایش ارتباط دانشجویان و فضای صنعتی است و این مورد در جهت افزایش ارتباط با دانشجویان و جذب نخبگان پس از دوران کرونا و در جهت پیشگیری از خروج نخبگان از کشور است.
دکتر اله دادی با اشاره به اینکه این رویداد با همت تشکل دانشجویی فنعت (فناوری و صنعت)دانشکدگان فنی در جهت ارتباط دادن دانشجویان با صنعت بوده است، اظهار نمود: مراحل دستیابی به فناوری در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، از ایده شروع شده و در نهایت با عرضه ایده های اولیه و نمونه اولیه محصول و مشاوره های لازم به تجاری سازی خواهد رسید.
وی ادامه داد: در جریان جلسه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با استانداری تهران، استانداری این نوید را داده است اگر مشکلات شهرک های صنعتی در حوزه های انرژی، پسماندو آب توسط ایده های دانشجویان حل شود، تمامی هزینه های در ارتباط با پروژه را پرداخت خواهد نمود.
رویداد گلوگاه با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و بسیج دانشجویی دانشکدگان فنی دانشگاه تهران جهت رفع مسائل مطرح در این عرصه برنامه ریزی شده است. برنامه گلوگاه مبتنی بر برنامه های حمایتی واحد نوآوری و کارآفرینی پارک دانشگاه تهران و در جهت زنجیره ارزشی پارک است، بدین منظور شرکت کنندگان با آگاهی از چالش ها و نیازهای موجود در صنعت کشور یک پروپوزال تهیه کرده و ایده خویش را مطرح می کنند، در نهایت برای تیم های برتر امکان عقد قراردادهای واقعی بین گروههای فعال دانشجویی و پارک دانشگاه تهران فراهم می شود.



1401/12/03
08:01:56
0.0 / 5
456
تگهای خبر: آموزش , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا